1 / 0

Łódź: Katarzyna Kowalska złota na 10km

Wygrywając w Łodzi bieg na 10 kilometrów Katarzyna Kowalska wywalczyła pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Polski w biegu ulicznym.

10 kilometrów ulicami śródmieścia Łodzi zawodniczka Vectry Włocławek pokonała w 33:36. Dla podopiecznej Mariana Nowakowskiego to pierwsze złoto mistrzostw kraju w biegu ulicznym. Interesującą walk o srebro stoczyły Dominika Napieraj i Iwona Lewandowska – ostatecznie drugie miejsce wywalczyła Napieraj, która pokonała rywalkę o sekundę uzyskując rezultat 33:48.

W tym roku mistrzostwa kraju kobiet w biegu na 10 kilometrów odbyły się w ramach 5. Biegu Fabrykanta.