1 / 0

Katarzyna Zdziebło ze złotem i rekordem

Poprawiając czasem 1:38:32 rekord Polski do lat 20 Katarzyna Zdziebło zdobyła złoty medal mistrzostw Polski juniorów w chodzie sportowym na 20 kilometrów.

Dla Zdziebło, zawodniczki mieleckiej Stali, to kolejny medal mistrzostw Polski w tym roku oraz kolejny poprawiony rekord kraju. W 2015 roku utalentowana chodziarka m.in. triumfowała w halowym czempionacie w Toruniu, zwyciężyła w mistrzostwach Polski juniorów oraz była dziesiąta w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. Na ulicach Gdańska 18-latka zdeklasowała rywali i zdecydowanie pokonała srebrną Angelikę Augustyn (1:47:42) oraz brązową Zofię Kreję (1:48:31).

W ramach 50. Pucharu Obrońców Poczty Gdańskiej rozegrano także mistrzostwa Polski młodzieżowców. Wśród zawodników do lat 23 triumfowali w gronie kobiet Joanna Bemowska (1:39:08), Karolina Wierus (1:42:32) oraz Kinga Majchrowicz (1:51:08) i w rywalizacji mężczyzn Łukasz Bielecki (1:35:03), Szymon Zieliński (1:36:02) i Daniel Chojecki (1:36:17).

Pełne wyniki: Gdańsk