1 / 0

DL Birmingham: dublet naszych skoczkiń wzwyż

W Birmingham w piątym mityngu Diamentowej Ligi konkurs skoku wzwyż pań zakończył się podwójnym zwycięstwem Polek, Kamila Lićwinko pokonała wysokość 1.97 a Justyna Kasprzycka – 1.94.

Początkowo lepiej z Polek skakała Justyna Kasprzycka, która pierwsze strącenie zanotowała na 1.94. Kamila Lićwinko 1.91 zaliczyła w drugiej a 1.94 – w trzeciej próbie. Ostatacznie zawodniczka z Podlasia Białystok trzeci konkurs z rzędu zakończyła pokonaniem wysokości 1.97. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Marija Kuczyna 1.94.
Po trzech konkursach skoku wzwyż w Diamentowej Lidze liderką została Kamila Lićwinko (5 pkt) przed Hiszpanką Ruth Beitią i Litwinka Airinė Palšytė (po 4 pkt).

Na dystansie dwóch okrążeń bardzo dobry finisz z dalszych pozycji zademonstrowali nasi zawodnicy kończąc bieg tylko za wicemistrzem olimpijskim Nijelem Amosem z Botswany (1:46.77), Adam Kszczot uzyskał rezultat 1:47.03 a Marcin Lewandowski 1:47.45.

W biegu na 800 m Joanna Jóźwik uplasowała się na trzeciej pozycji (60 m przed metą była 7.) z czasem 2:00.74 lepszym od wskaźnika PZLA na MŚ w Pekinie (2:01.00). Angelika Cichocka zajęła szóste miejsce z rezultatem 2:01.66. Wygrała mistrzyni świata i liderka tegorocznych tabel Kenijka Eunice Sum 1:59.85 przed Brytyjką Laurą Muir 2:00.42.

Na dystansie 1500 m zwyciężyła mistrzyni Europy Holenderka Sifan Hassan 4:00.30, Renata Pliś z czasem 4:08.37 była szósta.

W rzucie dyskiem Żaneta Glanc zajęła 7 miejsce z rezultatem 59.18. Zwyciężyła niepokonana w br. Chorwatka Sandra Perković bijąc wynikiem 69.23 rekord mityngu.

Wynikiem dnia był rzut Kenijczyka Juliusa Yego na odległość 91.39, początkowo próba była uznana za nieważną ponieważ oszczep wylądował poza sektorem wyznaczonym tylko do 87 m.

Inne wyniki
100 m (+2.0) 9.93 Marvin Bracy (USA), 9.97 Adam Gemili (pierwszy Brytyjczyk poniżej 10 s na 100 m i 20 s na 200 m)
300 m – 31.63 Wayde van Niekerk RSA (najlepszy wynik na świecie w br., dotychczas Karol Zalewski 32.25)