1 / 0

Szybkie biegi na 43. Memoriale Żylewicza

W Gdańsku podczas 43. Memoriału Józefa Żylewicza (Lekkoatletyczny Puchar Polski) Karol Zalewski przebiegł 200 metrów w 20.45, Anna Kiełbasińska pokonała ten sam dystans w 23.05, a junior Mateusz Borkowski uzyskał znakomity czas 3:41.97 w biegu na 1500 metrów.

Karol Zalewski wygrywając bieg na 200 metrów w czasie 20.45 wypełnił wskaźnik PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie. Dzisiejszy rezultat podopiecznego Zbigniewa Ludwichowskiego jest jego trzecim najlepszym w karierze. Za plecami zawodnika z Olsztyna finiszowali Artur Zaczek (20.76) i Przemysław Słowikowski (20.78, minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy).

Wśród kobiet w biegu na 200 metrów Anna Kiełbasińska uzyskała czas 23.05 i poprawiła swój dotychczasowy, liczący już 4 lata, rekord życiowy. Biegaczka klubu AZS-AWF Warszawa zbliżyła się dziś do wynoszącego 23.00 wskaźnika na globalny czempionat.

Świetnie spisuje się w tym sezonie Mateusz Borkowski. Młody zawodnik LKB Rudnik przebiegł w Gdańsku 1500 metrów w 3:41.97. Biegacz z Ziemi Świętokrzyskiej pokonał zdecydowanie bardziej doświadczonych rywali, poprawił swój rekord życiowy, wypełnił minimum na juniorskie mistrzostwa Europy oraz został liderem europejskich tabel na 1500 metrów. Minimum na MEJ osiągnął również Dominik Nowak (AZS-AWF Warszawa), przełajowy mistrz Polski juniorów, który czasem 3:47.76 poprawił rekord życiowy o prawie cztery sekundy.

Zdjęcie fotofiniszu z emocjonującego biegu na 1500 m,
pierwszy z prawej Mateusz Borkowski, zasłonięty (w zielonej koszulce) Dominik Nowak

Syntia Elllward wygrała, z czasem 2:04.40, bieg na 800 metrów. Piąta w rywalizacji na tym dystansie Angelika Sarna wynikiem 2:05.90 zapewniła sobie prawo startu w mistrzostwach Europy juniorów w Eskilstunie.

W biegu eliminacyjnym na 400 metrów Oliwia Pakuła uzyskała czas 54.48 i wypełniła wskaźnik na mistrzostwa Europy juniorów. W finale najszybsza była Iga Baumgart – 53.02.

Kacper Kozłowski przebiegł 400 metrów w 46.65 i pokonał Rafała Smolenia (47.39).

Konrad Bukowiecki wygrał pchnięcie kulą seniorską z rezultatem 19.48. Za plecami urodzonego w 1997 roku szczytnianina uplasował się Mateusz Mikos – 19.27.

Rzut oszczepem mężczyzn zakończył się zwycięstwem Huberta Chmielaka. Zawodnik gdańskiego AZSu-AWFiSu w najlepszej próbie posłał oszczep na odległość 79.18 i wyprzedził klubowego kolegę Bartosza Osewskiego – 76.79.

Pełne wyniki: Gdańsk