1 / 0

Życiówki Polaków w Ratyzbonie i Huizingen

Podczas mityngu w belgijskim Huizingen (cykl Flanders Cup) Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) i Krzysztof Żebrowski (SKS Feniks Siedlce) ustanowili rekordy życiowe w biegu na 3000 m.

Bieg na dystansie 3000 m w Huizingen wygrał mistrz Belgii Isaac Kimeli 7:57.77, który o niespełna sekundę wyprzedził Krystiana Zalewskiego 7:58.61 i Krzysztofa Żebrowskiego 7:58.76 oraz mistrza Danii Thijsa Nijhuisa 7:58.95.

Gala w Ratyzbonie
400 m przez płotki M
Po straconym wskutek kontuzji sezonie 2014 rośnie forma niespełna 21-letniego Marcina Jabłońskiego (KS Podlasie Białystok), który czasem 51.59 (4 miejsce w serii) poprawił rekord życiowy sprzed tygodnia (wskaźnik PZLA na młodzieżowe ME – 51.50). Jakub Smoliński uzyskał 52.54. Triumfował z rekordem Algierii Abdelmalik Lahoulou (49.52).

1500 m K
Dobrze spisała się trójka Polek, Katarzyna Broniatowska była trzecia ze swym najlepszym wynikiem w sezonie (4:10.45), Karolina Półrola (5.) czasem 4:11.18 poprawiła rekord życiowy o ponad 5 sekund, a Monika Hałasa (6.) wynikiem 4:11.63 – o prawie 4 sekundy. Zwyciężyła halowa mistrzyni Niemiec Maren Kock 4:09.45.

800m M
Szymon Krawczyk czasem  1:48.83 wygrał serię B, Karol Konieczny był trzeci w serii A (1:48.20), wygrał Czech Miroslav Burian 1:48.09.