Menu
1 / 0
Aktualności /

Athletics Weekly: Włodarczyk - 1, Fajdek - 2

Brytyjski tygodnik lekkoatletyczny „Athletics Weekly” opublikował coroczny ranking w poszczególnych konkurencjach opracowany przez ośmiu czołowych ekspertów świata.

Brytyjski tygodnik lekkoatletyczny „Athletics Weekly” opublikował coroczny ranking w poszczególnych konkurencjach opracowany przez ośmiu czołowych ekspertów świata.

Brano pod uwagę nie tylko lokaty w najważniejszych imprezach, lecz również najlepsze wyniki w sezonie, stosunek zwycięstw i porażek pomiędzy czołowymi lekkoatletami w przekroju całego roku oraz poziom wszystkich uzyskiwanych wyników.

Ośmiu mistrzów świata z Moskwy nie zostało uznanych najlepszymi w 2013 r. Wyżej ocenionych ich rywali.

Mistrz świata Paweł Fajdek ustąpił miejsca wicemistrzowi, Krisztiánowi Parsowi.
W tym roku spotkali się ośmiokrotnie, Polak wygrał w najważniejszej imprezie sezonu a Węgier - w pozostałych. Pars, lider tabel światowych, odniósł 15 zwycięstw w 16 imprezach (w 9 konkursach uzyskał ponad 80m), Fajdek 8 zwycięstw w 18 zawodach (2 konkursy ponad 80m).

Podobna sytuacja zaistniała w rzucie młotem kobiet. W Moskwie Anita Włodarczyk przegrała z Tatianą Łysenko o 34 cm, w pozostałych 5 wspólnych startach zdecydowanie lepsza była Polka, średnio o 238 cm. Rosjanka miała 2 konkursy ponad 75-metrow, Polka aż 10. Włodarczyk 9-krotnie zwyciężała, w pozostałych 5 startach była druga, Łysenko wygrała 8 z 13 imprez. Po MŚ w Moskwie zawodniczka Skry triumfowała we wszystkich pięciu startach.

Pozostała szóstka „zdegradowanych” mistrzów świata

Mężczyźni
Maraton – 7. Stephen Kiprotich KEN – 1. Desisa Lelisa ETH
3000m prz – 2. Ezekiel Kemboi KEN – 1. Conseslus Kipruto KEN
Skok o tyczce – 2. Raphael Holzdeppe GER – 1. Renaud Lavillenie FRA
Pchnięcie kulą – 2. David Storl GER – 1. Ryan Whiting USA

Kobiety
400m – 2. Christine Ohuruogu GBR – 1. Amantle Montsho BOT
Maraton – 2. Edna Kiplagat NED – 1. Priscah Jeptoo KEN

EME+jr

Powrót do listy

Więcej