1 / 0

LONDYN 2012: Rozmowa z Karoliną Jarzyńską

Jedyna Polka na trasie maratonu zajęła miejsce w 1/3 stawki - była 36. na 118 startujących.

Jedyna Polka na trasie maratonu zajęła miejsce w 1/3 stawki - była 36. na 118 startujących. Czas 2:30:57 był gorszy od jej rekordu życiowego o 3:41, ale zdaniem zawodniczki dała z siebie wszystko, i jest z występu zadowolona.

Karolina Jarzyńska przez większość dystansu biegła na początku czwartej dziesiątki. Do zwyciężczyni, Etiopki Tiki Gelany, która o 7 sek. poprawiła rekord olimpijski z Sydney, straciła 7:50. Wśród Europejek zajęła 19. miejsce. Srebro wywalczyła Kenijka Priscah Jeptoo, a brąz Rosjanka Tatiana Pietrowa-Archipowa.

Podczas biegu niemal cały czas padał rzęsisty deszcz, co nie sprzyjało uzyskiwaniu dobrych wyników. 16 zawodniczek poprawiło rekordy życiowe, ustanowiono 7 rekordów krajowych.

Wyniki:  maraton kobiet