1 / 0

Dwa medale Polek w Górskich Mistrzostwach Świata

Świetnie spisały się juniorki podczas 25. Mistrzostw Świata w Biegach Górskich rozegranych we włoskim Campodolcino. Angelika Mach indywidualnie i wspólnie z 16-letnią Katarzyną Dulak i Natalią Wacławską w drużynie zdobyły brązowe medale.

Bieg juniorek wygrała Turczynka Yasemin Can, wyprzedzając Amerykankę Megan Morgan i mistrzynię Polski juniorek na 5000m Angelikę Mach (LKS Znicz Biłgoraj). Mistrzyni tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i rekordzistka Polski juniorek młodszych w biegu przeszkodowym 16-letnia Katarzyna Dulak (UKS Budowlani Nowy Sącz) uplasowała się na 17 pozycji, a halowa mistrzyni Polski na 3000m Natalia Wacławska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – na 21.
W punktacji drużynowej triumfowały Turczynki (5 pkt.), przed Rumunkami (13 pkt.) i Polkami (20 pkt.), które wyprzedziły zaledwie o jeden punkt trzy zespoły: Włoszki, Rosjanki i Czeszki. Sklasyfikowano 14 teamów.

W biegu juniorów Polacy zajęli 6 miejsce, startując w składzie: Jarosław Stec (17 m.), Bartosz Karoń (24 m.), Kamil Jastrzębski (29 m.) i Marcin Niezgoda (58 m.).

Seniorzy zostali sklasyfikowani na 13. pozycji (wśród 24 zespołów), zajmując lokaty: 57. Marcin Świerc, 60. Miłosz Szczęśniewski, 72. Daniel Wosik, 93. Andrzej Lachowski i 114. Paweł Zima.

W kategorii seniorek Dominika Wiśniewska uplasowała się na 53 pozycji, a Anna Wacławska na 60.