1 / 0

Glanc przed mistrzynią świata w Rieti

W Rieti, w ostatnim mityngu zaliczanym do klasyfikacji World Athletics Tour IAAF, Żaneta Glanc zajęła drugą lokatę w rzucie dyskiem wyprzedzając mistrzynię świata ’09 Dani Samuels. Lidia Chojecka była 7. na 3000m (8:48.74), a Katarzyna Kowalska 9. na 3000m prz.

Konkurs rzutu dyskiem wygrała wicemistrzyni świata Kubanka Yarelis Barrios – 64.95, przed Żanetą Glanc (AZS Poznań) 62.81 (56.72-60.30-61.04-62.81-58.90-59.54) i mistrzynią świata Australijke Dani Samuels – 61.60.
8 punktów za drugie miejsce przesunęło zawodniczkę AZS Poznań w klasyfikacji WAT na 6 pozycję (z 13.), gwarantującą występ w finale w Salonikach. Polka po raz pierwszy w karierze wygrała z Australijką (po 3 porażkach).

Lidia Chojecka uplasowała się na 7 miejscu na dystansie 3000m z czasem 8:48.74, będąc najszybszą z piątki Europejek. Wygrała wicemistrzyni świata na 5000m Kenijka Sylvia Kibet 8:43.93.

Katarzyna Kowalska zajęła 9 miejsce w biegu przeszkodowym (9:52.99), triumfowała Kenijka Ruth Bisibori 9:13.16. W końcowej klasyfikacji WAT zawodniczka Vectry-DGS Włocławek plasuje się na 7 pozycji i również wystartuje w salonickim finale.

Najlepszy wynik zawodów tradycyjnie padł na dystansie 800m. Kenijszyk David Rudisha ustanowił rekord Afryki wynikiem 1:42.01 (4. all-time), wyprzedzając mistrza świata ’07 Alfreda Yego 1:42.67 i mistrza świata ’09 Mbulaeni Mulaudzi 1:42.86.