1 / 0

Sętowska-Dryk 0.37 od minimum olimpijskiego w Londynie

W drugim dniu mityngu Super Grand Prix IAAF w Londynie Anna Jesień zajęła drugie miejsce, Marcin Lewandowski – trzecie, a Marek Plawgo - czwarte. Ewelina Sętowska-Dryk przebiegła 800m w 2:00.37, o 0.37 wolniej od minimum na igrzyska w Pekinie.

W rzucie oszczepem Barbara Madejczyk osiągnęła 57.20 (4 lokata). Brytyjka Goldie Sayers (63.82) rozdzieliła Niemki, Christinę Obergföll (65.93) i Steffi Nerius (61.81).

Sztafeta 4x100 m, w składzie: Marcin Nowak, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński i Dariusz Kuć, nie ukończyła biegu (Nowak, mający zdecydowanie najlepszą reakcję startową – 0.120, nie zdołał przekazać pałeczki Chyle).  Wygrali Amerykanie w najlepszym czasie na świecie w br. – 37.80, przed sprinterami z Trynidadu i Tobago (38.00 – rekord kraju) i Brytyjczykami – 38.34.

W biegu na 800m Ewelina Sętowska-Dryk przez większość dystansu biegła na 3 pozycji, którą ostatecznie zajęła Amerykanka Morga Uceny (2:00.01). Wygrała Brytyjka Marilyn Okoro (1:58.45) wyprzedzając Włoszkę Elisę Cusma-Piccione (1:59.33). Ostatnią szansą uzyskania minimum olimpijskiego dla reprezentantki AZS-AWF Warszawa będzie niezbyt silnie obsadzony poniedziałkowy mityng w szwedzkim Karlstad (rekord życiowy najszybszej z rywalek wynosi 2:01.42)

Anna Jesień przebiegła 400m pł w czasie 54.98 ulegając Jamajce Melaine Walker (odniosła 6 zwycięstwo z rzędu) – 54.22. Za Polką uplasowały się Amerykanki Sheena Tosta (rekord życiowy 52.95) 55.37 i najszybsza w tym roku na świecie, Lashinda Demus 55.91.

W biegu płotkarskim mężczyzn bezkonkurencyjny był mistrz świata Kerron Clement (USA) 48.36. Brytyjczyk Richard Yates poprawił rekord życiowy (49.06), mając nadzieję, że zostanie jeszcze dodany do ekipy olimpijskiej. Marka Plawgę (49.27) wyprzedził jeszcze Jamajczyk Markino Buckley (49.18), który początkowo został zdyskwalifikowany. Polski płotkarz tradycyjnie na ostatniej prostej odrabiał straty do rywali.

Biegu na dystansie 800m nie ukończyło dwóch faworytów Kanadyjczyk Gary Reed (wicemistrz świata) i Mbulaeni Mulaudzi z RPA (wicemistrz olimpijski), którzy brali udział w kolizji po 200m. Zwyciężył Abraham Chepkirwok z Ugandy (1:45.64) wyprzedzając Michaela Rimmera (1:45.76) oraz 21-letniego Marcina Lewandowskiego (1:46.49). Zawodnik Ósemki Police po raz drugi w karierze wygrał z mistrzem Europy, Holendrem Bramem Somem (1:46.55).

Agnieszka Sowińska zajęła 8 lokatę w młodzieżowym biegu na 800m (2:05.98).

Bieg na 100m wygrała Veronica Campbell-Brown z Jamajki (mistrzyni świata z Osaki) 10.87, która na dystansie 100m nie zakwalifikowała się do reprezentacji kraju na igrzyska w Pekinie (na mistrzostwach kraju zajęła 4 miejsce, z czasem 10.88). Jamajczyk Usain Bolt wygrał 200m w 19.76. Brytyjczyk Martin Rooney po raz pierwszy zszedł poniżej 45s na 400m (44.83).