Znakomity występ polskich długasów podczas mistrzostw świata w biegu 48-godzinnym. Podczas weekendowych zawodów we Włoszech biało-czerwoni zdobyli cztery z sześciu medali w klasyfikacji indywidualnej.
Cinisello Balsamo – miasto położone na północnych obrzeżach aglomeracji mediolańskiej- w miniony weekend stało się światowym centrum biegu 48-godzinnego. Na starcie mistrzostw świata w tej specjalności stanęła też mocna reprezentacja Polski. Szczególnie zaimponowały nasze panie. Po złoto pobiegła Patrycja Bereznowska. Doświadczona zawodniczka pokonała dystans nieco ponad 413 kilometrów i wywalczyła tytuł mistrzyni globu. Drugą lokatę zajęła niegdysiejsza mistrzyni Polski w maratonie Edyta Lewandowska, która zawody zakończyła po przebiegnięciu około 390,5 km. Brąz zdobyła Magdalena Superson – ok. 372 km. Postawa indywidualna Polek przełożyła się też na złoto dla reprezentacji w klasyfikacji drużynowej.
Bieg panów wygrał Bartosz Fudali. Zawodnik Wolsztyńskiego Klubu Biegowego przebiegł ponad 447,5 km. W klasyfikacji drużynowej biało-czerwoni zdobyli brązowe medale.
Pełne wyniki: Cinisello Balsamo
Maciej Jałoszyński