Menu
1 / 0
Aktualności /

Inauguracyjna sesja treningowa projektu Running for a Clean Air

Inauguracyjna sesja treningowa projektu Running for a Clean Air

Już w najbliższą sobotę, 8 maja o godzinie 19:00 na warszawskim Polu Mokotowskim odbędzie się pierwszy z sześciu bezpłatnych treningów prowadzonych przez wybitnych polskich ultramaatończyków w ramach projektu World Athletics i Clean Air Fund „Running for Clean Air”, w który zaangażowane są również Fundacja Maraton Warszawski, miasto stołeczne Warszawa i Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Głównym celem projektu jest nie tylko przybliżenie problemu zanieczyszczenia powietrza w przestrzeni miejskiej, ale również podjęcie działań w celu poprawy jego jakości. Od maja, aż do wrześniowego Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego monitor jakości powietrza Kunak Air Pro zlokalizowany na Polu Mokotowskim będzie w czasie rzeczywistym zbierał dane dotyczące poziomu pyłów zawieszonych PM2.5, PM10, NO, NO2, CO, CO2, O3 a także mierzyć temperaturę, wilgotność powietrza, punkt rosy i kierunek wiatru. Dane z tego sensora będą dostępne online, aby każdy mógł sprawdzić, jakie są warunki klimatyczne w tym popularnym wśród biegaczy parku. Bardzo dokładnie odzwierciedli aktualną jakość powietrza, z którym mają kontakt biegacze ćwiczący w tym parku.

W ramach projektu World Athletics i Clean Air Fund „Running for Clean Air” odbędzie się sześć bezpłatnych treningów dla biegaczy-amatorów. Pierwszy z nich zaplanowano na środę 8 maja. Poprowadzą go wybitni przedstawiciele środowiska ultramaratońskiego – Dariusz Nożyński i Dominika Stelmach, która w miniony weekend zwyciężyła w kolejnej edycji charytatywnego biegu Wings for Life World. Początek o godzinie 19:00 przy Pomniku Tysiąclecia Jazdy Polskiej, w pobliżu stacji metra Politechnika. Trening potrwa około 60 minut.

Maciej Jałoszyński, Hubert Trochimowicz

Powrót do listy

Więcej