Menu
1 / 2
Aktualności /

Rekordy życiowe Chojeckiej i Ben Hlimy podczas Road to Antalya24

Rekordy życiowe Chojeckiej i Ben Hlimy podczas Road to Antalya24
Rekordy życiowe Chojeckiej i Ben Hlimy podczas Road to Antalya24 Rekordy życiowe Chojeckiej i Ben Hlimy podczas Road to Antalya24

Olga Chojecka i Maher Ben Hlima poprawiając rekordy życiowe wygrali chód na 10 000 metrów podczas rozegranych na stadionie im. Zygmunta Szelesta na warszawskim AWF-ie zawodów Road to Antalya24.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się na Bielanach Olga Chojecka. Od startu zbudowała sobie wyraźną przewagę nad Katarzyną Zdziebło. Idąc równym i mocnym tempem zawodniczka z Siedlec finiszowała ostatecznie z czasem 43:55.80. To jej rekord życiowy oraz trzeci najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Druga linię mety przekroczyła Zdziebło, która przez cały dystans nie była w stanie nawiązać walki z Chojecką. Na mecie uzyskała wynik 44:08.43.

W rywalizacji panów tempo na początku nadawała trójka zawodników – Maher Ben Hlima, Artur Brzozowski oraz Dawid Tomala. Trzeci z tych zawodników najszybciej odpadł z rywalizacji o czołową lokatę. Tymczasem Brzozowski długo szedł tuż za Ben Hlimą, ale w drugiej części dystansu łodzianin odskoczył od doświadczonego rywala i finiszował ponad pół minuty przed nim. Na mecie osiągnął czas 39:32.63. Drugi był Brzozowski z wynikiem 40:08.64. Na trzecim miejscu zmagania ukończył Tomala (41:54.19).

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej