Menu
1 / 2
Aktualności /

Sukcesy polskich mastersów w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu

Sukcesy polskich mastersów w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu
Sukcesy polskich mastersów w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu Sukcesy polskich mastersów w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu

Imponującym sukcesem sportowym reprezentacji Polski zakończyły się rozgrywane w ubiegłym tygodniu w Toruniu halowe mistrzostwa Europy mastersów. Biało-czerwoni z ponad setką złotych medali triumfowali w klasyfikacji medalowej czempionatu.

W zeszłym tygodniu w Arenie Toruń, na stadionie im. Grzegorza Duneckiego oraz trasach biegowych i chodziarskich zlokalizowanych na ulicach Torunia i w Parku Rudelka o medale mistrzostw Europy rywalizowało przeszło 3000 sportowców z 38 europejskich krajów. Grono uczestników zawodów uzupełniła jeszcze spora grupa pasjonatów lekkiej atletyki z innych zakątków globu –do Torunia przyjechali przedstawiciele 18 państw spoza Starego Kontynentu.

Biało-czerwoni mastersi spisywali się podczas domowego czempionatu znakomicie. W sumie na podium stanęli 250 razy. Reprezentacja Polski pod względem zdobyczy medalowej uległa tylko Niemcom (261 krążków), ale wygrała klasyfikację dzięki większej liczbie złotych medali. W sumie Polacy wywalczyli 102 złote, 78 srebrnych i 70 brązowych medali.

Wśród medalistów mistrzostw nie zabrakło znakomitych lekkoatletów. Na podium stawali m.in. czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, medalistka olimpijska z Moskwy w skoku wzwyż Urszula Kielan, rekordzistka Polski w pchnięciu kulą Ludwika Chewińska czy świetna przed laty specjalistka od biegania 800 metrów, a dziś ceniona pacemakerka Aneta Lemiesz. Grono mistrzów uzupełnił także Wacław Krankowski. Stojący od lat na czele polskiej federacji mastresów Torunianin zdobył złoty medal w pchnięciu kulą M70.

Na bieżni w Toruniu startowali także znani przed laty zawodnicy zagraniczni. Sprint na 60 metrów w kategorii M45 wygrał kontrowersyjny przed laty brytyjski szybkobiegacz Dwain Chambers. Bieg na 400 metrów w kategorii M50 wygrał Mattias Sunneborn, Szwed który w 1996 roku był halowym mistrzem Europy w skoku w dal.

Kolejne wielkie międzynarodowe zawody mastresów – stadionowe mistrzostwa świata – odbędą się w sierpniu w Göteborgu.

Pełne wyniki: Toruń

Maciej Jałoszyński / foto: materiały prasowe

Powrót do listy

Więcej