1 / 2

Jackiewicz i Kaczor najlepsi w mistrzostwach Polski w półmaratonie

Jackiewicz i Kaczor najlepsi w mistrzostwach Polski w półmaratonie Jackiewicz i Kaczor najlepsi w mistrzostwach Polski w półmaratonie

Monika Jackiewicz (MKL Szczecin) oraz Mateusz Kaczor (Optima Radom) zostali w niedzielę w Warszawie mistrzami Polski w biegu półmaratońskim.

Biegnący od startu równym tempem Mateusz Kaczor – faworyt mistrzostw Polski – nie zawiódł i odniósł w mistrzostwach Polski przekonywujące zwycięstwo. Na mecie warszawskiego półmaratonu finiszował drugi za Belgiem Boulvinem, a na ostatnich metrach wyprzedził Turka, byłego dwukrotnego mistrza Europy w rywalizacji na 10 000 metrów – Arikana i zdobył złoty medal krajowego czempionatu. Uzyskał czas 1:02:06 i poprawiając rekord życiowy oraz rekord mistrzostw kraju przesunął się na czwarte miejsce w polskich tabelach historycznych. Wicemistrzem kraju został w Warszawie Andrzej Rogiewicz (1:03:46), a brązowy medal zdobył Kamil Karbowiak (1:03:47).

Monika Jackiewicz drugi raz w karierze została dziś mistrzynią Polski w półmaratonie. Zawodniczka Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego ze Szczecina na błoniach stołecznego stadionu narodowego finiszowała z czasem 1:12:05. Druga na mecie krajowego czempionatu była Sabina Jarząbek, która czasem 1:12:42 wypełniła minimum PZLA na czerwcowe mistrzostwa Europy w Rzymie. Brązowy medal zdobyła Anna Bańkowska (1:13:17).

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk