Menu
1 / 2
Aktualności /

HMP U18 i U20: pasjonujące pojedynki w pierwszym dniu zawodów

HMP U18 i U20: pasjonujące pojedynki w pierwszym dniu zawodów
HMP U18 i U20: pasjonujące pojedynki w pierwszym dniu zawodów HMP U18 i U20: pasjonujące pojedynki w pierwszym dniu zawodów

We wrocławskiej KGHM Ślęza Arenie w piątek rozpoczęła się rywalizacja w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Polski U18 i U20. W piątek pasjonujące pojedynki można było śledzić w wielobojach oraz skokach wzwyż, o tyczce i w dal.

W pierwszym finale halowych mistrzostw Polski – skoku w dal kobiet U20 – pewne zwycięstwo odniosła Julia Adamczyk. Obrończyni tytułu złoto zapewniła sobie próbą na 6.25. Druga była Olga Szlachta – zawodniczka z Ostrowa Wielkopolskiego, będąca faworytką niedzielnego konkursu trójskoku – która zaliczyła 6.11. Dzięki skokowi z szóstej serii na 5.75 brąz zapewniła sobie Julia Nobik, pokonując zaledwie o centymetr Julię Podruczną.

Mający wszystkie mierzone próby na ponad 7 metrów Tobiasz Butra. Lider polskich tabel w najdalszej próbie osiągnął 7.28 i o cztery centymetry wyprzedził Jakuba Ptasiewicza. Zawodnik z Płońska srebro okrasił rekordem życiowym 7.24. Trzecie miejsce, także z najlepszym wynikiem w karierze, zajął Szymon Głaszczka – 7.18.

Pasjonujący wewnątrzklubowy pojedynek o wygranie konkursu skoku wzwyż U18 stoczyli zawodnicy MKS-u Aleksandrów Łódzki – Dominik Zdrajkowski oraz Michał Boczkowski-Lesiak. Ten pierwszy po dwu nieudanych próbach na 1.95 zagrał va banque i w skoku ostatniej szansy zaliczył 1.98. Następnie podobny manewr zastosował przy wysokości 2.01 – wówczas przeniesiony trzeci skok na 2.04 również zakończył się niepowodzeniem i Zdrajkowski zdobył srebro. Mistrzostwo kraju zdobył lider tabel Michał Boczkowski-Lesiak. On podobniej jak Zdrajkowski przenosił próby. Po nieudanym skoku na 1.98 przeniósł dwie próby na 2.01 i zaliczył tą wysokość już w pierwszym podejściu. Pewny wygranej bezskutecznie atakował jeszcze 2.05. Brązowy medal zdobył Jan Mielniczuk, który pokonał 1.88.

W pasjonującym konkursie tyczkarek najlepsza była Laura Tyszko. Podopieczna Edwarda Szymczaka po zaliczeniu 3.90 bezskutecznie atakowała jeszcze rekord życiowy prosząc sędziów o zawieszenie poprzeczki na 4.00. Drugie miejsce zajęła Julia Torlińska (3.80), a trzecie Katarzyna Brzezińska (3.70).

Natalia Raczkowska z KU AZS Politechniki Opolskiej Opole chociaż nie wygrała żadnej z pierwszych czterech konkurencji wieloboju juniorek U20 to dzięki świetnej postawie w biegu na 800 metrów, w którym uzyskała 2:31.06, zgromadziła najwięcej punktów ze wszystkich startujących. Została mistrzynią kraju z dorobkiem 3588 pkt. Drugie miejsce wywalczyła Maja Kleszno. Zgromadziła 3560 punktów i zaledwie o dwa wyprzedziła Martynę Konieczko.

W rywalizacji młodszej kategorii wiekowej w pięcioboju zdecydowanie najlepsza była Laura Wiesztort. Zawodniczka AZS-u UMCS Lublin najpierw przebiegła 60 metrów przez płotki w 8.66, a następnie zdecydowanie poprawiła rekord życiowy w skoku wzwyż pokonując 1.73. W pchnięciu kulą uzyskała 10.43, uznając przewagę Zofii Ratajczak (10.48) oraz Hanny Odolińskiej (12.10). Skok w dal wygrała Zuzanna Kozan (5.89). a w biegu na 800 metrów zaimponowała Julia Rudnik. Ostatecznie mistrzostwo zdobyła Wiesztort (3693 pkt.) pokonując Kuzan (3469 pkt.) oraz Rudnik (3294 pkt.).

Pełne wyniki: Dolny Śląsk

Wrocław, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

 

 

Powrót do listy

Więcej