Menu
1 / 0
Aktualności /

Kolejny świetny bieg Stefanowicz. 7.22 w Astanie

Kolejny świetny bieg Stefanowicz. 7.22 w Astanie

Kolejny udany start zanotowała Magdalena Stefanowicz – podczas sobotniego mityngu w Astanie, inaugurującego tegoroczny sezon cyklu World Athletics Indoor Tour Gold, Polka zajęła w biegu na 60 metrów drugie miejsce osiągając czas 7.22.

Po uzyskaniu przed tygodniem w Dortmundzie wyniku 7.22 Stefanowicz udała się do Kazachstanu, gdzie odbywał się pierwszy w tym sezonie mityng prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. Polka start rozpoczęła od zajęcia drugiego miejsca w serii eliminacyjnej z czasem 7.25, identycznym jaki uzyskały cztery inne sprinterki. W finale Polka pobiegła szybciej, ale organizatorzy zawiedli na płaszczyźnie przekazywania wyników. Początkowo sklasyfikowali naszą sprinterkę na drugiej lokacie ze znakomitym czasem 7.10. Po niespełna godzinie skorygowali ten świetny czas na 7.22. Wygrała Anthonique Strachan, której początkowo zmierzono 7.08, by później „poprawić” rezultat na 7.21.

Piąta w biegu na milę była Weronika Lizakowska (4:34.03). Wygrała Diribe Welteji (4:23.76). Na siódmym miejscu rywalizację kulomiotów zakończył Piotr Goździewicz, który w piątej kolejce uzyskał czas 18.15. Zwycięzcą konkursu został Scott Lincoln (20.81). 

Pełne wyniki: Astana

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej