Menu
1 / 2
Aktualności /

Kaczmarek czwarta, Nowicki szósty i wygrana Memoriału Kamy w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Kaczmarek czwarta, Nowicki szósty i wygrana Memoriału Kamy w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego
Kaczmarek czwarta, Nowicki szósty i wygrana Memoriału Kamy w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego Kaczmarek czwarta, Nowicki szósty i wygrana Memoriału Kamy w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Memoriał Kamili Skolimowskiej został wybrany sportowym wydarzeniem roku w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. W czołowej dziesiątce tego drugiego najstarszego plebiscytu tego rodzaju na świecie uplasowało się dwoje lekkoatletów – Natalia Kaczmarek oraz Wojciech Nowicki.

Wicemistrzyni świata w biegu na 400 metrów zajęła w plebiscycie, którego zwyciężczynią drugi rok z rzędu została nasza świetnej klasy tenisistka Iga Świątek, wysokie czwarte miejsce. Kaczmarek odebrała statuetkę z rąk legendy polskiego pięcioboju nowoczesnego, mistrza olimpijskiego z 1976 roku Janusza Pyciaka-Peciaka. W pełnym wzruszenia wystąpieniu dziękowała wszystkim, bez których nie byłoby jej ubiegłorocznych sukcesów. Chwilę wcześniej na scenie pojawił się Wojciech Nowicki. Wicemistrz świata z Budapesztu w głosowaniu kibiców uplasował się na szóstym miejscu. 

Zanim rozpoczęto wręczać nagrody dla najlepszej dziesiątki sportowców tradycyjnie uhonorowano m.in. najlepszą sportową imprezę roku. Tą uznano świetnie zorganizowany 14. Memoriał Kamili Skolimowskiej, który kolejny rok z rzędu był częścią elitarnego cyklu Diamentowej Ligi. W 2023 roku zajął drugą lokatę wśród wszystkich imprez lekkoatletycznych na świecie w zestawieniu prowadzonym przez World Athletics.

To wiele mówi, gdy mistrzowie olimpijscy i rekordziści świata na stadionach sami do nas podchodzą i pytają o termin kolejnej edycji. Dosłownie wpraszają się na listy startowe. Zaczynaliśmy jako kopciuszek, na maleńkim stadionie w Warszawie. Serce, które zostawia dla tej imprezy cała drużyna organizacyjna, dało skutek w postaci zawodników, którzy w kuluarowych rozmowach sami opowiadają kolegom o tym, jak gości się ich w Polsce. To wspaniałe – przyznaje Piotr Małachowski, dyrektor sportowy mityngu.

Maciej Jałoszyński, materiały prasowe / foto: materiał prasowe Piotr Kucza/FotoPyK

Powrót do listy

Więcej