Menu
1 / 0
Aktualności /

Orlen Cup ponownie odbędzie się w Atlas Arenie

Orlen Cup ponownie odbędzie się w Atlas Arenie

To będzie otwarcie lekkoatletycznego sezonu olimpijskiego w wielkim stylu! 27 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się kolejna edycja mityngu lekkoatletycznego ORLEN Cup. Tradycyjnie łódzka impreza otwiera sezon halowy w Polsce.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, także teraz w Łodzi mężczyźni będą rywalizować w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i skoku o tyczce, a kobiety również w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki.

Wiadomo, że z wielką ekscytacją czekamy na nadchodzący sezon, a ten w hali będzie wstępem do tego, co czeka nas latem, czyli igrzysk olimpijskich w Paryżu. Mam nadzieję, że otwarcie tego sezonu będzie na dobrym poziomie, a kibice, którzy zawsze chętnie dopingują lekkoatletów w Atlas Arenie, po raz kolejny przyjdą kibicowaćmówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizację ORLEN Cup w Łodzi wspierają ORLEN S.A. oraz miasto Łódź.

– Atlas Arena i sportowe emocje są ze sobą nierozerwalnie związane od początku istnienia hali. Wierzę, że obiekt po raz kolejny okaże się szczęśliwy dla lekkoatletów i lekkoatletek, a sukcesy które tu odniosą, przybliżą ich do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Po sukcesie reprezentacji kobiet w siatkówce, która wywalczyła w Atlas Arenie awans na igrzyska, kibice z pewnością licznie przybędą by dopingować sportowców w trakcie Orlen Cup.mówi Tomasz Korowczyk, rzecznik prasowy Miejskiej Areny Kultury i Sportu.

Lekkoatleci, którzy każdego roku chętnie przyjeżdżają do Łodzi, by wystartować w ORLEN Cup, chwalą starty w łódzkiej hali. – Ja bardzo lubię Atlas Arenę, bo jest tu naprawdę niesamowity kontakt z publicznością, a imprezy w tej hali mają swój niepowtarzalny klimatpowtarza Piotr Lisek, najlepszy polski tyczkarz. W tym roku łódzki mityng będzie miał kategorię brązową cyklu World Athletics Indoor Tour.

Ewa Swoboda, która dwa lata temu podczas ORLEN Cup pobiła rekord Polski, prawdopodobnie kolejny raz pokaże się polskim kibicom w łódzkiej Atlas Arenie. Przed rokiem z kolei świetnie spisała się Pia Skrzyszowska, która wygrała bieg na 60 metrów przez płotki. Pełną listę startową poznamy na początku 2024 roku.

Jak co roku chcemy zgromadzić najciekawszy zestaw lekkoatletów, by dobrze wprowadzić kibiców w sezon, który przecież jest wyjątkowy, bo zakończy się najważniejszą imprezą, czyli igrzyskami olimpijskimi. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do Atlas Areny, bo emocje są gwarantowanedodaje Chmara.

Sprzedaż biletów prowadzona jest przez system biletowy Atlas Areny pod adresem internetowym www.bilety.makis.pl oraz www.bilety.atlasarena.pl. Wejściówki na wydarzenie kosztują 25 zł za bilet normaly, 15 zł za bilet ulgowy oraz 60 zł za bilet rodzinny 2+2.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej