Menu
1 / 2
Aktualności /

Trzy lekkoatletyczne nominacje w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Trzy lekkoatletyczne nominacje w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego
Trzy lekkoatletyczne nominacje w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego Trzy lekkoatletyczne nominacje w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Wicemistrzowie świata Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki oraz finalistka globalnego czempionatu Ewa Swoboda zostali nominowani w 89. edycji Plebiscytu Przeglądu Sportowego. Laureata tego wyjątkowego konkursu poznamy na początku 2024 roku.

Drugi najstarszy tego typu plebiscyt zainaugurowano podczas programu na żywo zrealizowanego w czwartkowe popołudnie. Wśród gości, którzy odwiedzili warszawskie studio telewizyjne znalazł się Wojciech Nowicki.

To już kolejna nominacja dla mnie i jest to miłe podsumowanie tego sezonu. Już wracam jednak do pracy i z trenerką Joanną Fiodorow szykujemy się na rok olimpijski. Cieszę się, że mogę z nią pracować. Podjęła się tego wyzwania i póki co radzi sobie z nim bardzo dobrze. Zresztą ja też bardzo lubię pracować z kobietami – mówił Nowicki.

Wicemistrz świata jest jednym z trójki nominowanych lekkoatletów. Obok niego o miano najlepszego sportowca Polski rywalizują srebrna medalistka z Budapesztu Natalia Kaczmarek oraz halowa wicemistrzyni Europy i finalistka globalnego czempionatu w sprincie Ewa Swoboda.

Faworytką z tej trójki wydaje się Natalia Kaczmarek, ale Ewa Swoboda też ma naprawdę liczne grono sympatyków i może zdobyć dużo głosów – zauważa honorowy redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Maciej Petruczenko, z którym większą rozmowę opublikujemy na łamach strony Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w nadchodzących dniach.

Głosowanie tradycyjnie odbywa się za pośrednictwem kuponów drukowanych na łamach Przeglądu Sportowego oraz Faktu. Swoich faworytów można wspierać także w głosowaniu internetowym na stronie plebiscyt.przegladsportowy.pl oraz poprzez SMS-y.

Uroczyste zwieńczenie 89. Plebiscytu Przeglądu Sportowego odbędzie się 6 stycznia 2024 roku podczas dorocznego Balu Mistrzów Sportu. 

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” jest drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie – zaledwie rok wcześniej szwedzki dziennik „Svenska Dagbladet” zaczął przyznawać nagrody najlepszemu sportowcowi lub zespołowi roku. Nagrody te przyznawane są nieprzerwanie od 1925 roku. Pierwszym zwycięzcą plebiscytu był wszechstronny sportowiec – w tym lekkoatleta – Wacław Kuchar, a pierwszą kobietą, która triumfowała była, w 1927 roku, Halina Konopacka, mistrzyni olimpijska w rzucie dyskiem. 

Maciej Jałoszyński / foto (materiały prasowe): Piotr Kucza/FotoPyK, Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej