Menu
1 / 2
Aktualności /

Poznań: Jackiewicz i Nowicki mistrzami Polski w maratonie

Poznań: Jackiewicz i Nowicki mistrzami Polski w maratonie
Poznań: Jackiewicz i Nowicki mistrzami Polski w maratonie Poznań: Jackiewicz i Nowicki mistrzami Polski w maratonie

Zawodnicy MKL-u Szczecin – Monika Jackiewicz oraz Adam Nowicki – zostali w Poznaniu złotymi medalistami mistrzostw Polski w biegu maratońskim. 

W rywalizacji kobiet mistrzowski tytuł obroniła Monika Jackiewicz. Doświadczona zawodniczka MKL-u Szczecin już po 21 kilometrach miała ponad dwie minuty przewagi nad przeciwniczkami rywalizującymi w mistrzostwach Polski. Na kolejnych kilometrach powiększała ten dystans i finiszowała w czasie 2:31:14. Druga na mecie była Emilia Mazek (2:36:30), a trzecia Ewa Jagielska (2:38:01). 

Na półmetku rywalizacji na prowadzeniu byli Nowicki i Mateusz Kaczor. Pierwszą część dystansu pokonali w 1:06:07 i mieli wówczas minutę przewagi nad trzecim Tomaszem Grycko. Nieco ponad 7 kilometrów przed metą nastąpiła zmiana na trzeciej pozycji, na którą wysunął się wracający do biegania Yared Shegumo. Na mecie pierwszy był Adam Nowicki, który uzyskał wynik 2:12:34. Mistrz Polski wyprzedził zaledwie o 4 sekundy Mateusza Kaczora – biegacz z Radomia, który w niedzielę debiutował na maratońskiej trasie osiągnął czas 2:12:38. Brązowy medal zdobył Yared Shegumo. Do liderów stracił przeszło pięć minut wbiegając na metę z rezultatem 2:18:14.

Pełne wyniki: Poznań

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej