Menu
1 / 2
Aktualności /

PZLA MP U16 w Słubicach: trzy nieoficjalne rekordy Polski

PZLA MP U16 w Słubicach: trzy nieoficjalne rekordy Polski
PZLA MP U16 w Słubicach: trzy nieoficjalne rekordy Polski PZLA MP U16 w Słubicach: trzy nieoficjalne rekordy Polski

Trzy najlepsze wyniki w historii polskiej lekkoatletyki w kategorii U16 uzyskali młodzi lekkoatleci w pierwszym dniu rozgrywanych w Słubicach mistrzostw kraju*.  

Świetnie na słubickiej bieżni zaprezentował się sprinter Podlasia Białystok Krystian Prus. Już w rundzie eliminacyjnej uzyskał w biegu na 100 metrów czas 10.78 i poprawił o 0.09 sekundy dotychczasowy najlepszy rezultat w historii Polski. W finale zawodnik Podlasia pobiegł nieco wolniej, ale i tak uzyskał świetny czas – 10.80. Wygrał przed Michałem Kiernożyckim (11.05) i Mateuszem Prykiem (11.11). Drugi nieoficjalny rekord Polski U16 padł łupem Michała Gajdusa. Biegacz z Lęborka zwyciężył z rekordowym czasem 2:39.17. To wynik o przeszło dwie sekundy lepszy od dotychczasowego najlepszego w historii polskiej lekkoatletyki. Jako trzeci na listę nieoficjalnych rekordzistów kraju wpisał się w Słubicach Damian Czapka. Najpierw zbliżył się na centymetr do rekordowego osiągnięcia Szymona Wziątka sprzed roku uzyskując 13.22, by w kolejnej próbie popisać się rekordowym rezultatem 13.34.

W innych konkurencjach m.in. Wiktoria Biskup – druga przed rokiem w Lublinie – wygrała bieg na 100 metrów z czasem 12.31. Rywalizację dziewcząt na 1000 metrów z przeszkodami Natasza Błachnio wygrała z wartościowym czasem 3:03.61. Bartosz Ceglarek ostatnim rzutem na 59.12 zapewnił sobie triumf w rywalizacji oszczepników.

Dokończenie zawodów w niedzielę. Transmisję można śledzić w internetowej telewizji HTS Słubice.

Pełne wyniki: Słubice

* wyniki będą podlegać procesowi ratyfikacji

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej