Menu
1 / 0
Aktualności /

Ruszyły zapisy na trzecią edycję Niepodległej Piątki, czyli otwartych MP w biegu na 5 km

Ruszyły zapisy na trzecią edycję Niepodległej Piątki, czyli otwartych MP w biegu na 5 km

Ruszyły zapisy na trzecią edycję Niepodległej Piątki. W tym roku bieg o randze otwartych mistrzostw Polski na 5 km z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wystartuje pod hasłem ,,Liczymy się wszyscy”!

Nadchodzi trzecia edycja jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń biegowych roku - Niepodległej Piątki. Tak jak w poprzednich latach Fundacja Action Life - organizator licznych wydarzeń i programów sportowych - zaprasza na prestiżowy, pięciokilometrowy bieg w randze otwartych mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn oraz drużyn, który będzie okazją do wspólnego świętowania 105. rocznicy odzyskania niepodległości. To wydarzenie otwarte, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni. Bieg odbędzie się już 5 listopada na koronie PGE Narodowego w Warszawie pod hasłem ,,Liczymy się wszyscy”! W poprzednich latach w biegu udział wzięło ponad tysiąc biegaczy. Nie tylko profesjonalistów, ale również amatorów, którzy mogli poszczycić się startem w mistrzostwach Polski.

– Największą nagrodą dla nas, była możliwość oglądania w poprzednich latach radości i pasji tych, którzy stanęli na starcie – zmierzyli się sami ze sobą, bili życiowe rekordy, łamali własne bariery – przekonuje Jakub Nowak, jeden z najbardziej utytułowanych warszawskich biegaczy, a także organizator imprezy.

Po raz kolejny o tytuł nistrzów Polski w biegu na 5 km, walczyć będą również drużyny.

Niepodległa Piątka jest imprezą sportową o wyjątkowym znaczeniu. To oficjalne mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 5 kilometrów. Władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podczas pierwszych dwóch edycji przyznały organizatorom funkcję gospodarza czempionatu. Tak będzie i tym razem! Nie oznacza to jednak, że w biegu wziąć udział mogą jedynie profesjonaliści.

,,Liczymy się wszyscy”

To więcej niż hasło tegorocznego biegu. To idea, która niesie ze sobą ważny, podwójny przekaz. Po pierwsze, podkreśla, że wszyscy jesteśmy ważni dla Niepodległej Polski i potrafimy ze sobą współpracować. Po drugie, w biegu może wziąć udział każdy, a swoim wynikiem może przyczynić się do wspólnego sukcesu.

– Nie musisz być zawodowym biegaczem, posiadać licencji czy należeć do klubu. Jeśli tylko kochasz biegać i chciałbyś się sprawdzić, to spotkajmy się na starcie – przekonują organizatorzy.

Formuła jest prosta: bieg zostanie zorganizowany w siedmiu seriach z ograniczoną liczbą uczestników. Startujący będą mieli do pokonania pięć okrążeń po koronie PGE Narodowego o długości jednego kilometra.

– W pierwszych pięciu turach wystartować może każdy miłośnik biegania. Dwie ostatnie serie będą zaś przygotowane dla szybkobiegaczy: w szóstej serii pobiegną kobiety biegające poniżej 20 minut, a w siódmej mężczyźni biegający poniżej 17 minut. Słowem: jeśli nie biegniesz poniżej 17 minut, to możesz dowolnie wybrać turę. Nie są one stopniowane trudnością – tłumaczy Jakub Nowak. I jak podkreśla, płaska trasa biegu wokół korony PGE Narodowego sprzyjać ma biciu rekordów życiowych.

W poprzednich edycjach na starcie stanęło kilku elitarnych biegaczy, m.in. Monika Jackiewicz brązowa medalistka drużynowo mistrzostw Europy w maratonie, olimpijka Iwona Bernardelli, Izabela Paszkiewicz, Sabina Jarząbek, Ewa Jagielska czy reprezentanci Polski Mateusz Kaczor, Aleksander Wiącek, Kamil Karbowiak i Patryk Kozłowski. Także i w tym roku o tytuł najszybszej biegaczki i biegacza w Polsce rywalizować będzie ścisła czołówka.

To jednak nie koniec atrakcji. W tym roku organizatorzy będą starali się zarazić pasją do biegania dzieci w wieku od czterech do 15 lat. Dystans będzie zależał od wieku – najmłodsi pobiegną na 200 m, a nastolatkowie – na tysiąc. Udział w tych biegach będzie bezpłatny.

Data biegu – w tym roku wypada ona 5 listopada – nie jest przypadkowa. To ostatnia niedziela przed 11 listopada. W ten sposób biegacze uczczą 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

– W trakcie poprzednich edycji atmosfera była wyjątkowa, zebraliśmy mnóstwo pozytywnych opinii. Dlatego nie zatrzymujemy się i chcemy, by biegacze na stałe wpisali Niepodległą Piątkę do swoich kalendarzy. – kończy Nowak.

W tym roku zapisy ruszyły na początku września. Pakiety startowe kosztują od 79 do 99 zł w zależności od chwili zapisania się na bieg. Wcześniejsza rejestracja gwarantuje niższą cenę pakietu.

Szczegóły na stronie: https://www.niepodlegla5.pl

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej