Menu
1 / 0
Aktualności /

Bańska Bystrzyca: Włodarczyk liderką europejskich tabel

Bańska Bystrzyca: Włodarczyk liderką europejskich tabel

Podczas zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Silver mityngu P-T-S w Bańskiej Bystrzycy Anita Włodarczyk rzucając ponad 74 metry została liderką europejskich tabel. Cenne zwycięstwo odniósł też oszczepnik Cyprian Mrzygłód. 

Włodarczyk przyjechała na Słowację prosto ze zgrupowania w Arłamowie. Na stadionie w Bańskiej Bystrzycy w drugiej kolejce Polka rzuciła 74.81. To najlepszy w tym roku wynik uzyskany przez europejską młociarakę. Jednocześnie Włodarczyk wypełniła minimum na mistrzostwa świata w Budapeszcie oraz na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu.

Cenne zwycięstwo odniósł na Słowacji Cyprian Mrzygłód. Nasz oszczepnik dzięki próbie w szóstej kolejce na 82.04 zwyciężył i przybliżył się do kwalifikacji z rankingu do sierpniowych mistrzostw świata.

Piąty w biegu na 200 metrów był Przemysław Słowikowski. Polak uzyskał czas 20.92, zwyciężył faworyt gospodarzy Ján Volko, który osiągnął 20.58. Na dystansie 800 metrów szósta była Angelika Sarna (2:00.61). Wygrała Anita Horvat – 1:59.91.

Pełne wyniki: Bańska Bystrzyca

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej