1 / 2

77. PZLA MP U20: Żelazna ze złotem w chodzie i minimum na ME w Jerozolimie

77. PZLA MP U20: Żelazna ze złotem w chodzie i  minimum na ME w Jerozolimie
77. PZLA MP U20: Żelazna ze złotem w chodzie i  minimum na ME w Jerozolimie 77. PZLA MP U20: Żelazna ze złotem w chodzie i  minimum na ME w Jerozolimie

Podczas rozgrywanych w Lublinie mistrzostw Polski U20 Magdalena Żelazna (AZS AWF Gorzów Wlkp.) zwyciężyła w rywalizacji chodziarek na 10 000 metrów poprawiając rekord życiowy i zdobywając minimum na mistrzostwa Europy juniorek w Jerozolimie.

Magdalena Żelazna prowadziła od startu. Na pierwszych okrążeniach kroku dotrzymywała jej jeszcze koleżanka z Gorzowa Wielkopolskiego Izabela Krzyżanowska. Później liderka walczyła już tylko sama ze sobą. Wygrała z ogromną przewagę. Na metę wkroczyła w czasie 47:47.26 – to nie tylko rekord życiowy, ale też minimum na mistrzostwa Europy juniorów w Jerozolimie. Drugie miejsce zajęła Izabela Krzyżanowska – 51:45.79. Brązowy medal, z rekordem życiowym 52:26.50, zdobyła Ewelina Cymbalińska.

W rywalizacji panów od początku ton nadawał Kacper Gołąbek. Zawodnik Stali Nowa Dęba wygrał z czasem 48:15.86. Mistrz Polski zdecydowanie pokonał Kacpra Łuca (49:25.81) oraz Dominika Barburzyńskiego (51:08.20).

Pełne wyniki: Lublin

Lublin, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk