Menu
1 / 2
Aktualności /

Warszawa: Sułek i Wiesiołek mistrzami Polski w wielobojach

Warszawa: Sułek i Wiesiołek mistrzami Polski w wielobojach
Warszawa: Sułek i Wiesiołek mistrzami Polski w wielobojach Warszawa: Sułek i Wiesiołek mistrzami Polski w wielobojach

Adrianna Sułek (KS Brda Bydgoszcz) oraz Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka) zostali na stadionie im. Zygmunta Szelesta na warszawskim AWF-ie mistrzami Polski w wielobojach. Tytuły w kategorii U23 zdobyli Edyta Bielska i Mateusz Murias.  

Panie rywalizację w drugim dniu rozpoczęły od rozgrywanego w deszczu i chłodzie konkursu skoku w dal. Najlepiej spisała się Edyta Bielska, która skoczyła 5.93. Adrianna Sułek, liderka siedmioboju po pierwszym dniu, zaliczyła dwukrotnie 5.78. W rzucie oszczepem najlepsza była Julia Słocka (44.54), która minimalnie pokonała Edytę Bielską (44.26). Sułek poprawiała się z rzutu na rzut i zakończyła zawody z wynikiem 38.74. Kończący wielobój bieg na 800 metrów był pasjonującym pojedynkiem pomiędzy Sułek i Bielską. Ostatecznie ta druga wyprzedziła bardziej doświadczoną rywalkę i wygrała z czasem 2:09.15. Mistrzynią Polski została jednak Sułek, która zgromadziła 6152 punkty.

Jestem wdzięczna sobie za ten start. Dałam z siebie 110% w każdej konkurencji, ale wyniki pozostawiają wiele do życzenia. Obroniłam tytuł mistrzyni Polski, a bardzo mi na tym zależało – powiedziała Sułek.

Druga w rywalizacji Edyta Bielska, która wygrała dodatkowo klasyfikację U23, zakończyła zmagania z rekordem życiowym 6062 pkt. To dziesiąty wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Brąz zdobyła Julia Słocka – 5884 pkt.

Wiesiołek niedzielną rywalizację zaczął od pokonania 110 metrów przez płotki w 15.09, nie unikając błędów na dystansie. Później nerwowo było w rzucie dyskiem – mierzoną próbę miał dopiero w trzeciej serii, w której uzyskał 43.10. Gdy panowie udali się skakać nad stadionem Akademii Wychowania Fizycznego rozpadał się deszcz. Walcząc na mokrym rozbiegu Wiesiołek zaliczył 4.60 i miał trzy nieudane próby na 4.70. Bardzo dobrze spisał się później w rzucie oszczepem, który wygrał z wynikiem 57.89. Kończący dziesięciobój bieg na 1500 metrów lider kontrolował od początku. Prowadził do mety, na której uzyskał czas 4:37.61. Ostatecznie zgromadził 7867 punktów i wywalczył ósmy w karierze tytuł mistrza Polski.

Może nie wszystko wyglądało tak jak powinno. Drugi dzień pechowy dla mnie. Skok o tyczce w deszczu, w dysku też było nerwowo. Jestem głodny startowania i wyników. Może wynik mnie nie zadowala, ale to mistrzostwo Polski, które daje duży zastrzyk punktów przybliżających mnie do startu w igrzyskach w Paryżu – powiedział w Warszawie Wiesiołek.

Srebrny medal zdobył Jacek Chochorowski (7063 pkt.), a brązowy Paweł Basałygo (6681 pkt.). Mistrzem Polski do lat 23 został Mateusz Murias z Warszawianki, który zgromadził 6380 punktów. 

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej