Menu
1 / 0
Aktualności /

Włodarczyk i Nowicki najlepszymi młociarzami Memoriału Cybulskiego

Włodarczyk i Nowicki najlepszymi młociarzami Memoriału Cybulskiego

Anita Włodarczyk (AZS-AWF Katowice) oraz Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) byli najlepsi w rzucie młotem podczas niedzielnego Memoriału Czesława Cybulskiego (World Athletics Continental Tour Silver) w Poznaniu.  

Włodarczyk, która ponad dwie dekady temu zaczynała przygodę z lekkoatletyką na poznańskim Golęcinie, uzyskała najlepszy wynik w sezonie. Rzuciła 71.73 i pokonała Malwinę Kopron, która w najdłuższej próbie rzuciła 71.05. Konkurs panów wygrał lider światowych tabel Wojciech Nowicki. Zawodnik Podlasia miał sześć mierzonych prób, a w najdalszej uzyskał 77.48. Pawel Fajdek był trzeci z wynikiem 74.58.

Na bieżni królowała Pia Skrzyszowska. Wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z wynikiem 12.87. Czwarta w biegu na 2000 metrów z przeszkodami Aneta Konieczek poprawiła rekord życiowy i z czasem 6:06.85 przesunęła się na drugie miejsce w polskich tabelach historycznych, Na dystansie 800 metrów druga była Anna Wielgosz (2:01.46), a wracająca do rywalizacji po wielu miesiącach Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka uzyskała czas 2:03.50. Wygrana na 1500 metrów odnotowała Martyna Galant – 4:05.48. Tak szybko nie biegała w tym sezonie żadna Polka.

Piotr Lisek wygrał konkurs skoku o tyczce zaliczając 5.80, a Nikola Horowska skoczyła w dal 6.53 (drugi wynik w karierze) i zajęła w konkursie trzecie miejsce. 

Pełne wyniki: Poznań

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej