Menu
1 / 0
Aktualności /

Turku: 12.84 Pii Skrzyszowskiej

Turku: 12.84 Pii Skrzyszowskiej

Podczas wtorkowego mityngu Paavo Nurmi Games (World Athletics Continental Tour Gold) Pia Skrzyszowska wróciła na bieżnię i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy do lat 23. Trzeci w rywalizacji tyczkarzy był Piotr Lisek.

Mocno obsadzony konkurs tyczkarzy nie stał na wysokim poziomie. Lisek po zaliczeniu 5.46 zakończył zmagania trzema nieudanymi próbami na 5.61. Wyżej skakało jednak tylko dwóch zawodników. 5.71 pokonał Kurtis Marschall, a 5.90 KC Lightfood z USA.

Pię Skrzyszowską zobaczyliśmy w Turku tylko w jednym biegu. W eliminacjach rywalizacji na 100 metrów przez płotki Polka została na starcie i musiała odrabiać starty na dystansie. Ostatecznie pokonała rywalki i wygrała z czasem 12.84, lepszym od wskaźnika na mistrzostwa Europy U23 w Espoo. Wracająca po kontuzji Skrzyszowska w finale miała zmierzyć się z m.in. z halową mistrzynią Europy Finką Hurske. Niestety popełniła falstart i została zdyskwalifikowana.

Dziewiąta w biegu na 800 metrów, z czasem 2:02.85, była Anna Wielgosz. Rywalizację wygrała Słowenka Anita Horvat – 1:58.73.

Pełne wyniki: Turku

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej