Menu
1 / 0
Aktualności /

Gwiazdorska obsada konkursu rzut młotem na 69. ORLEN Memoriale Kusocińskiego

Gwiazdorska obsada konkursu rzut młotem na 69. ORLEN Memoriale Kusocińskiego

Największe gwiazdy światowego rzutu młotem spotkają się już w niedzielę 4 czerwca podczas 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. – Konkurs zapowiada się ekscytująco, a obsada będzie naprawdę rewelacyjna – zachwala rywalizację młociarzy pięciokrotny mistrz świata w tej konkurencji Paweł Fajdek.

Kilka dni temu w Los Angeles Polak Wojciech Nowicki rzucił 77.18 i zaledwie o centymetr pokonał lidera światowych tabel. Amerykanin Rudy Winkler, bo o nim mowa, 20 maja w Arizonie rzucił 80.88 i jest jedynym zawodnikiem, który w tym sezonie przekroczył barierę 80 metrów. Obaj panowie ponownie staną do rywalizacji 4 czerwca na Stadionie Śląskim. W szranki z nimi stanie również 21-letni Kanadyjczyk Ethan Katzberg, który w tym roku osiągnął już 78.41 oraz rzecz jasna rekordzista Polski i pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek. 

Konkurs rzutu młotem podczas 69. ORLEN Memoriału Kusocińskiego zapowiada się świetnie. W obsadzie są najlepsi zawodnicy, a na trybunach Stadionu Śląskiego z pewnością pojawią się wspaniali kibice. Bardzo lubię startować na tym obiekcie, bo zawsze atmosfera jest wyjątkowa. To pomaga w dalekim rzucaniu, a na takie się nastawiamy – mówi Paweł Fajdek.

Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Rudy Winkler oraz Ethan Katzberg to gwiazdy konkursu mężczyzn, który planowany jest na godzinę 14:30. O godzinie 16:10 ma rozpocząć się natomiast również świetnie obsadzony konkurs kobiet. Na Stadionie Śląskim pojawi się oczywiście jego ambasadorka i rekordzistka świata Anita Włodarczyk. Rywalką Polki będzie świetnie spisująca się w tym sezonie Kanadyjka Camryn Rogers. Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata przed kilkoma dniami rzuciła w Los Angeles 78.62 – to piąty wynik w historii światowej lekkoatletyki. Jak w bezpośrednim starciu ze wschodzącą gwiazdą poradzi sobie niezwykle doświadczona Włodarczyk będzie można zobaczyć na żywo 4 czerwca na Stadionie Śląskim. Oprócz Kanadyjki i Polki gwiazdami ORLEN Memoriału Kusocińskiego będą Amerykanki – trzecia w światowych tabelach Janee' Kassanavoid (w tym roku 76.60) oraz szósta Annette Nneka Echikunwoke.

Oprócz gwiazd rzutu młotem podczas 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego – imprezy wspieranej finansowo przez PKN ORLEN oraz województwo śląskie – będzie można zobaczyć wielu innych znakomitych lekkoatletów. Na bieżni Stadionu Śląskie pojawi się m.in. Marileidy Paulino liderka światowych tabel w biegu na 400 metrów oraz Jasmine Camacho-Quinn, najszybsza w tym sezonie na świecie w biegu na 100 metrów przez płotki.

69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się na Stadionie Śląskim 4 czerwca. Początek zawodów o godzinie 14:00, a od 11 przed stadionem na kibiców czekać będzie festyn organizowany przez samorząd województwa z okazji dnia dziecka. Wstęp na wszystkie atrakcje będzie bezpłatny.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej