Menu
1 / 0
Aktualności /

Białystok: Piotr Lisek z minimum na MŚ w Budapeszcie

Białystok: Piotr Lisek z minimum na MŚ w Budapeszcie

Skacząc 5.81 Piotr Lisek wypełnił podczas niedzielnego mityngu na Rynku Kościuszki w Białymstoku minimum na sierpniowe mistrzostwa świata.

Lisek w słoneczne i ciepłe popołudnie na wypełnionej po brzegi kibicami tymczasowej arenie lekkoatletycznej na Rynku Kościuszki w Białymstoku w pierwszych próbach zaliczył 5.41 oraz 5.56. Później pokonał – w drugim skoku – poprzeczkę zawieszoną na 5.71. Wówczas w konkursie miał jeszcze pięciu rywali. Wszyscy zrezygnowali ze skoków na 5.76 i rywalizowali na 5.81. Z tą wysokością poradzili sobie Amerykanin Austin Miller oraz Lisek, który oklaskiwany przez setki kibiców mógł cieszyć się tym samym z uzyskania wskaźnika na sierpniowe mistrzostwa świata w Budapeszcie. Później nasz reprezentant był bliski pokonania także 5.86. Ostatecznie to Lisek wygrał konkurs tyczkarzy.

Najlepszym kulomiotem zawodów okazał się Michał Haratyk. W drugiej serii uzyskał 20.92 i wygrał pokonując rewelację sezonu halowego Ukraińca Romana Kokoszkę. Wygrany przez Portugalkę Jessicę Inchude konkurs pchnięcia kulą pań (triumf dała próba na 18.65) na czwartym miejscu zakończyła nasza juniorka Zuzanna Maślana. W przedostatniej próbie uzyskała 16.50 i została tym samym liderką europejskich tabel w kategorii U20.

Polacy w konkursie skoku wzwyż zajęli miejsce trzecie (Wiktoria Miąso – 1.80) oraz piąte (Mateusz Kołodziejski – 2.14).

Pełne wyniki: Białystok

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej