1 / 0

Świetny bieg Polek na 5000 metrów w USA

Alicja Konieczek (na zdjęciu) oraz Zofia Dudek zostały liderkami europejskich tabel w biegu na 5000 metrów po bardzo dobrym występie w firmowanym przez byłego mistrza wieloboju Brayna Claya mityngu w Kalifornii.

Konieczek (AZS Poznań) uzyskała czas 15:30.61 i finiszowała w biegu jako czwarta. Tuż za nią na metę wbiegła Dudek (Polonia Warszawa) osiągając 15:32.89, czyli rekord Polski w kategorii U23*. Wynik zawodniczki Polonii jest lepszy od minimum PZLA na mistrzostwa Europy w Espoo, jednak okres kwalfikacji rusza dopiero pod końca kwietnia. Bieg na 5000 metrów podczas zawodów w Azusa wygrała Everlyn Kemboi – 15:20.67.

Wyniki Polek plasują je na pierwszym i drugim miejscu w europejskich tabelach. Jednocześnie Konieczek i Dudek przesunęły się odpowiednio na ósme i dziewiąte miejsce w polskich tabelach all-time biegu na 5000 metrów.

Pełne wyniki: Azusa