Menu
1 / 0
Aktualności /

Puchar Europy w rzutach: druga lokata Piłata

Puchar Europy w rzutach: druga lokata Piłata

Zajmując drugie miejsce w gronie młodzieżowców młociarz Dawid Piłat był najlepszym z biało-czerwonych rywalizujących w weekendowym pucharze Europy w rzutach.

Piłat, startujący w sobotniej odsłonie zawodów w portugalskiej Leirii, dwukrotnie przekroczył granicę 70 metrów. Sztuki tej dokonał w trzeciej (72.42) oraz piątej (71.18) kolejce. Zawodnik Stali Mielec uzyskał drugi najlepszy wynik w karierze, słabszy od rekordu życiowego zaledwie o 3 centymetry. Konkurs wygrał 22-letni Ukrainiec Mychajło Kochan (75.80).

Niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że w sobotnim – dobrze obsadzonym główny konkursie młociarzy – nie padły rewelacyjne wyniki. Zwyciężył Węgier Bence Halász, który rzucił 74.65. Szóste miejsce zajął Paweł Fajdek (72.57), a bez udanego rzutu zawody zakończył Marcin Wrotyński.

W konkursie rzutu dyskiem czwarty był Oskar Stachnik (61.94), a piąty Robert Urbanek (61.77). Formą już w marcu zaimponował Słoweniec Kristjan Čeh – wygrał z bardzo wartościowym wynikiem 68.30. Rywalizację w kategorii U23 na ósmym miejscu zakończył Damian Rodziak (53.09).

Niedzielne starty biało-czerwonych rozpoczęła Katarzyna Furmanek. W grupie B rywalizacji młociarek zajęła, z wynikiem 66.45, czwarte miejsce. Druga z Polek – wicemistrzyni Europy z Monachium Ewa Różańska – startowała w grupie A. Nasza zawodniczka rzucając 69.18 zajęła szóste miejsce. Próba na 73.26 dała zwycięstwo i przodownictwo w tabelach światowych Włoszce Sarze Fantini.

Dalsze lokaty zajęły polskie dyskobolki. W grupie A dziewiąta z wynikiem 58.15 była Daria Zabawska, w grupie B ósme miejsce wywalczyła Weronika Muszyńska (52.29). Najdalej rzucała w niedzielę Niemka Shanice Craft – 64.88.

Konkurs pchnięcia kulą U23 na siódmym miejscu, z wynikiem 18.26, zakończył Wojciech Marok. Wygrał Muhamet Ramadani, który rezultatem 19.28 poprawił rekord Kosowa.

Maciej Jałoszyński / foto: Krzysztof Pielecki

Powrót do listy

Więcej