Menu
1 / 0
Aktualności /

Birmingham: Ennaoui poprawia rekord Polski w biegu na 1000 m

Birmingham: Ennaoui poprawia rekord Polski w biegu na 1000 m

Czasem 2:35.69 Sofia Ennaoui poprawiła podczas finałowych zawodów cyklu World Athletics Indoor Tour Gold w Birmingham halowy rekord Polski w biegu na dystansie 1000 metrów*.

Polka w biegu którego główną aktorką była faworytka gospodarzy Laura Muir, celująca w Birmingham w poprawienie najlepszego wyniku w historii światowej lekkoatletyki, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Trzymała się w czołówce grupy zawodniczek biegnących za Brytyjką. Na ostatniej prostej była druga, ale ostatecznie minimalnie wyprzedziła ją jeszcze Rumunka Claudia Bobocea. Ostatecznie Polka była trzecia z czasem 2:35.69 i o ponad sekundę poprawiła halowy rekord Polski Lidii Chojeckiej z 2003 roku (2:36.97 w Liévin). Tempa na rekord świata nie wytrzymała Muir, która wygrała z czasem 2:34.53.

Bardzo udany start ma za sobą także Martyna Galant. W rywalizacji na dystansie 3000 metrów zajęła szóste miejsce ustanawiając wartościowy rekord życiowy – 8:43.08. To wynik lepszy od wskaźnika na halowe mistrzostwa Europy (okres zdobywania minimów zakończył się kilka dni temu) oraz przede wszystkim drugi rezultat w historii polskiej halowej lekkoatletyki. Pod dachem ten dystans szybciej pokonała tylko, przed szesnastu laty, Lidia Chojecka. W Birmingham wygrała Gudaf Tsegay – atakująca rekord globu Etiopka osiągnęła 8:16.69, zbliżając się na 0.09 sekundy do najlepszego wyniku w historii.

Piąty w konkursie skoku wzwyż, po zaliczeniu 2.22 i nieudanych próbach na 2.25, był Norbert Kobielski. Wygrał Nowozelandczyk Hamish Kerr (2.28).

Na dystansie 60 metrów przez płotki siódmy z czasem 7.80 był Damian Czykier. Zaimponował Grant Holloway, który wygrał z najlepszym rezultatem w tym sezonie na świecie – 7.35.

* wynik będzie podlegać procesowi ratyfikacji

Pełne wyniki: Birmingham

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej