1 / 0

Rekord Polski Natalii Kaczmarek! 50.90 w Liévin

Podczas środowego Meeting Hauts-de-France Pas-de-Calais (World Athletics Indoor Tour Gold) w Liévin Natalia Kaczmarek (KS Podlasie Białystok) czasem 50.90 poprawiła halowy rekord Polski w biegu na dystansie 400 metrów*.

W Liévin Kaczmarek najlepszy wynik w historii naszego kraju poprawiła o 0.14 sekundy. Do dziś rekord Polski wynosił 51.04, a przed rokiem w Toruniu ustanowiła go Justyna Święty-Ersetic. Tym samym zawodniczka Podlasia Białystok stała się kolejną Polką, która w ostatnich latach poprawia rekord kraju pod dachem na dystansie dwóch okrążeń. W minionych sezonach na listę rekordzistek wpisała się także m.in. Anna Kiełbasińska, która dziś była druga w drugiej serii z czasem 51.40. Ten bieg, z rekordem mityngu 50.20, wygrała Femke Bol.

Kolejny udany start w tym sezonie zanotował 21-letni Jakub Szymański. Płotkarz Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w mocnej stawce zajął w finale czwarte miejsce z czasem 7.67. Wygrał Amerykanin Grant Holloway (7.39).

Czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów zajął Michał Rozmys. Czas jaki osiągnął zawodnik AZS UMCS Lublin, czyli 3:36.96 jest jednym z najlepszych w historii polskiej lekkoatletyki. We Francji najlepszy był Jacob Ingebrigtsen, który rezultatem 3:32.38 wysforował się na czoło światowych tabel.

Siódme miejsce w biegu na 800 metrów, z czasem 1:49.18, zajął Mateusz Borkowski. Wygrał Benjamin Robert – 1:46.78.

Pełne wyniki: Liévin