Menu
1 / 0
Aktualności /

Marcel Jarosławski sędzią międzynarodowym WPA

Marcel Jarosławski sędzią międzynarodowym WPA

W dniu 10.02.2023 r. Światowa Federacja Paralekkoatletyczna (World Para Athletics) poinformowała, że polski kandydat do stopnia sędziego międzynarodowego, Marcel Jarosławski (Wojewódzkie Kolegium Sędziów w Łodzi) został włączony panelu międzynarodowych obserwatorów technicznych (ITO WPA) na okres czterech lat (2023-2026).

Egzamin, w którym uczestniczył był wieloetapowy, a pierwsza część (egzamin pisemny i egzamin praktyczny) odbyła się na początku grudnia 2022 roku w Chile. Uzyskany wynik zakwalifikował Marcela do kolejnych etapów, które były przeprowadzane już w formie egzaminów zdalnych.

Marcel Jarosławski to 35-latek, pochodzący ze Zduńskiej Woli, pracujący na codzień w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start“. Jest również członkiem Zarządu PZSN „Start“.

Uprawnienia sędziego PZLA nabył w 2020 roku, wcześniej pełnił funkcje sędziego paralekkoatletycznego. Pełnił funkcje arbitra i sędziego głównego bramki podczas najważniejszych zawodów rangi mistrzostw kraju oraz na zawodach międzynarodowych. Od 2019 roku organizował kursy dla sędziów lekkoatletycznych, którzy chcieliby uzyskać status arbitra konkurencji paralekkoatletycznych. Od 2021 roku jest również jednym z reżyserów zawodów lekkoatletycznych.

Marcel Jarosławski jest także wielokrotnym organizatorem i współorganizatorem zawodów paralekkoatletycznych, lekkoatletycznych i integracyjnych. W 2021 roku był pełnił funkcję dyrektora paralekkoatletycznych mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

Marcel Jarosławski to były paralekkoatleta, medalista mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy. Z największych sukcesów trzeba odnotować brązowy medal w skoku wzwyż (klasa F42) podczas paralekkoatletycznych mistrzostw świata w 2006 roku, które odbyły się w Assen, w Holandii, złoty medal i tytuł paralekkoatletycznego mistrza Europy w Espoo (Finlandia) w 2005 roku oraz brązowy medal podczas mistrzostw Starego Kontynentu w Swansea (Anglia) w 2014 roku.

Tym samym, grono sędziów międzynarodowych w Polsce powiększyło się o kolejną osobę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w karierze międzynarodowej.

Filip Moterski (CKS PZLA)

Powrót do listy

Więcej