Menu
1 / 0
Aktualności /

Gwiazdy światowej lekkoatletyki w Toruniu. Wielcy mistrzowie wystartują w ORLEN Copernicus Cup

Gwiazdy światowej lekkoatletyki w Toruniu. Wielcy mistrzowie wystartują w ORLEN Copernicus Cup

Już tylko niewiele ponad tydzień pozostał do zimowego wydarzenia lekkoatletycznego numer jeden tego roku w Polsce! 8 lutego w Toruniu odbędzie się kolejna edycja mityngu ORLEN Copernicus Cup, w którym tradycyjnie wystartują największe gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. Polscy kibice będą mogli wspierać m.in. Natalię Kaczmarek, Ewę Swobodę, Pię Skrzyszowską, Damiana Czykiera, Patryka Dobka, czy Piotra Liska w rywalizacji z zagranicznymi medalistami największych światowych imprez.

Mityng w sercu Kujaw i Pomorza już na stałe wpisał się do światowego kalendarza lekkoatletycznego. – Bardzo się cieszę, że przez kolejne lata wypracowaliśmy sobie opinię doskonałych organizatorów, dzięki czemu zawodnicy bardzo chętnie do nas przyjeżdżają. Oni wiedzą też, że atmosfera w toruńskiej hali jest wyjątkowa, a nasi kibice nie tylko świetnie znają się na lekkiej atletyce, ale także potrafią docenić sportowy kunszt – mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023 i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Toruński mityng od wielu lat ma już swoją markę. Także w tym roku ORLEN Copernicus Cup Toruń znalazł się wśród siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.

– O tym, że jesteśmy lekkoatletyczną stolicą, decydują m.in. wyniki naszych zawodników, którzy co roku dostarczają nam wiele emocji. Cieszę się, że mamy coroczną wielką imprezę, czyli Orlen Copernicus Cup, mieliśmy halowe mistrzostwa Europy, a teraz chcielibyśmy mieć też mistrzostwa świata. Chętnie stawiamy na sport, nagradzamy najlepszych i cieszymy się, że możemy cieszyć się m.in. tak świetnym mityngiem – dodaje Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Kujawsko-Pomorskie to partner mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023.

Wśród potwierdzonych zawodników zagranicznych, którzy zgłosili się do startu w mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023 są m.in. medaliści ostatnich igrzysk olimpijskich – Polka Natalia Kaczmarek (400 metrów), Brytyjka Keely Hodgkinson (800 metrów), Grek Miltiadis Tentoglou (skok w dal), Kubańczyk Maykel Massó (skok w dal), czy Thiago Braz (skok o tyczce). W wielu konkurencjach, w których startować będą najlepsi Polacy, kibice będą mogli zobaczyć wyjątkowe pojedynki z medalistami największych światowych imprez. Jednym z wydarzeń mityngu będzie próba bicia rekordu świata w biegu na jedną milę.

Kibice w Arenie Toruń będą mogli wspierać także zawodników z Kujaw i Pomorza, m.in. skoczka o tyczce Pawła Wojciechowskiego. – Jest to jeden z najlepszych mityngów na świecie. Sport jest nieobliczalny, jest lepszy, niż teatr, bo możemy postawić aktorów, ale nie możemy niczego wyreżyserować. Wszystko może się tutaj wydarzyć. Jesteśmy szczęściarzami, że rokrocznie najlepsi lekkoatleci przyjeżdżają do nas – mówi Wojciechowski.

Sprzedaż biletów w cenach od 30 do 90 złotych trwa w portalach eBilet.pl i Ticketmaster.pl. Wciąż można zarejestrować własny klub o minimalnej wielkości piętnastu osób. Każda z nich za wstęp na ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023 zapłaci wtedy tylko dziesięć złotych. Wszystkie szczegóły oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie internetowej www.copernicuscup.pl.

W sumie kibice w Toruniu obejrzą rywalizację w trzynastu konkurencjach – kobiety biegać będą na 60, 400, 800, 3000 metrów i 1 milę oraz 60 metrów przez płotki, natomiast konkurencji męskich będzie siedem – biegi na 400, 800 i 1500 metrów, bieg na 60 metrów przez płotki oraz skok wzwyż, skok w dal i skok o tyczce. Sponsorem strategicznym zawodów jest Miasto Toruń, sponsorem tytularnym PKN Orlen, a partnerami Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz firma Puma.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej