Menu
1 / 0
Aktualności /

Blisko 600 zgłoszeń do mistrzostw Polski w biegach przełajowych

Blisko 600 zgłoszeń do mistrzostw Polski w biegach przełajowych

Blisko sześciuset zawodników zostało zgłoszonych do mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które w sobotę odbędą się w Oleśnie, na Opolszczyźnie.

Na trasie crossu zobaczymy m.in. obrońców tytułów, czyli Kamila Jastrzębskięgo oraz Dariusza Boratyńskiego. Do mistrzostw zgłoszona jest także Aleksandra Płocińska, najlepsza przed rokiem w biegu na 4 kilometry. Najliczniej obsadzony będzie bieg juniorów młodszych na 3 kilometry – na liście startowej widnieje ponad osiemdziesiąt nazwisk.

Gospodarzem zawodów jest Olesno, ale organizatorzy arenę zawodów umieścili w wiosce Leśna, kilka kilometrów na południe od miasta.

Przygotowujemy trasę płaską, ale niech to nie zmyli startujących. Po starcie zawodnicy pokonywać będą odcinek po łąkach. Teren jest nierówny, może być grząsko. Później rywalizujący wbiegną do lasu. Po drodze będą też sztuczne przeszkody. W sumie pętla liczy kilometr. Jestem przekonany, że będziemy na niej świadkami świetnej rywalizacji – mówi organizator mistrzostw Rafał Gniła.

Bezpośrednią relację z zawodów będzie można śledzić dzięki transmisji internetowej.

Zawody w Oleśnie będą kwalifikacją do mistrzostw Europy w biegach przełajowych, które 11 grudnia odbędą się w Parku La Mandria na przedmieściach stolicy Piemontu, Turynu.

Pełne listy zgłoszonych: 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej