1 / 0

Weekend mistrzostw Polski - Kraków i Białystok

W sobotę w Krakowie Laura Wiesztort i Kacper Góralczyk zdobyli złote medale mistrzostw Polski U16 w wielobojach. Przez cały weekend w Białymstoku trwał z kolei czempionat w sztafetach.

Drogę po mistrzostwo kraju w pięcioboju Laura Wiesztort (KS AZS AWF Warszawa) rozpoczęła od zajęcia drugie miejsca w biegu na 80 metrów przez płotki. Później była najlepsza w skoku wzwyż i nieco słabiej spisała się w pchnięciu kulą oraz skoku w dal, zajmując w tych konkurencjach dalsze lokaty. W piątej konkurencji – biegu na 600 metrów – była trzecia. Sumarycznie zdobyła 3251 punktów i zdobyła złoto. Drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Kozan (3140 pkt.), a trzecie Zofia Ratajczak (3122 pkt.).

Rywalizację chłopców na stadionie Wawelu wygrał Kacper Góralczyk. Zawodnik klubu Flop Wilkasy najpierw był trzeci w biegu płotkarskim oraz skoku w dal. Wygrał skok wzwyż, zajął drugą lokatę w pchnięciu kulą i jako czwarty minął linię mety finałowego biegu na 1000 metrów. Na koniec zawodów zgromadził 3214 punktów i zwyciężył. Drugą lokatę zajął Damian Kuśmierek (3147 pkt.), a trzecią Emilian Mikuśkiewicz – 3117 pkt.

W dwudniowej rywalizacji klubów podczas mistrzostw Polski w sztafetach, rozegranych w Białymstoku, najwięcej medali – 14 – zdobyli przedstawiciele gospodarzy, czyli województwa podlaskiego. Złote medale zdobyły Prefbet Sonarol (4x200 metrów U20, panowie), Podlasie Białystok (4x800 metrów MIX U18) oraz Juvenia Białystok (4x200 metrów, panowie).

Pełne wyniki: Białystok  ||  Kraków

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk