1 / 0

Cali: Anna Matuszewicz piąta w finale skoku w dal

Anna Matuszewicz (MKL Toruń) zajęła piąte miejsce w konkursie skoku w dal podczas mistrzostw świata U20 w Cali.

Polka we wszystkich skokach osiągała wyniki ponad sześciometrowe. W najlepszej próbie – z szóstej serii – osiągnęła 6.31. To pozwoliło zawodniczce z Torunia zająć piąte miejsce. Do medalu zabrakło 21 centymetrów. Mistrzynią świata została, pokonując faworytkę gospodarzy, Bułgarka Plamenta Mitkowa (6.66).

W chodzie na dystansie 10 000 metrów 19. miejsce zajęła Magdalena Żelazna (49:54.33). Wygrała Karla Ximena Serrano (46:24.35).

Do finału biegu na 800 metrów awansował Kacper Lewalski. Wychowanek klubu Truso Elbląg osiągnął czas 1:48.76. Na półfinale zmagania zakończył natomiast Bartosz Kitliński – 1:48.82.

W finale trójskoku zobaczymy Anna Kłosińską, która z wynikiem 13.11 była siódma w rundzie kwalifikacyjnej. Odpadła Anna Rugowska (12.74).

Eliminacyjny konkurs rzutu dyskiem na 14. pozycji zakończył Damian Rodziak, który rzucił 55.54. Do finału nie awansował także Jakub Korejba – miał trzy niemierzone próby.

Obie polskie sztafety 4 x 400 nie awansowały do finałów. Panie w składzie Kornelia Lesiewicz, Martyna Guzowska, Aleksandra Wołczak i Martyna Trocholepsza uzyskały 3:37.19, mężczyźni (Adam Kadyło, Jakub Szczepaniak, Remigiusz Zazula i Maks Szwed) pobiegli 3:09.05.