1 / 0

Cali: Filip Rak dziesiąty w finale biegu na 1500 metrów

Filip Rak (KU AZS Politechniki Opolskiej Opole) zajął dziesiąte miejsce w finałowym biegu na dystansie 1500 metrów podczas rozgrywanych w Cali mistrzostw świata U20.

Polski średniodystansowiec musiał uznać przede wszystkim wyższość biegaczy z Afryki. Nasz zawodnik finiszował jako 10., ustanawiając jednocześnie czasem 3:44.12 rekord życiowy. Mistrzem świata juniorów został Kenijczyk Raynold Kipkorir Cheruiyot (3:35.83).

Do finału biegu na 400 metrów przez płotki awansowała Wiktoria Oko. Zawodniczka Wisły Puławy była druga w swojej serii półfinałowej z czasem 58.28. Z kwalifikacji do kolejnej rundy nie mogła się cieszyć Aleksandra Wołczak (58.30).

Anna Matuszewicz dwukrotnie skoczyła w dal 6.22 i z szóstym wynikiem awansowała do finału tej konkurencji. Z dalszej rywalizacji odpadła Anna Rugowska (5.97). Żadna z zawodniczek nie uzyskała w eliminacjach wynoszącego 6.40 minimum kwalifikacyjnego.

Z mistrzostwami świata pożegnał się już Maciej Megier – dziesiąty w drugim biegu eliminacyjnym na dystansie 3000 metrów z przeszkodami (9:14.55). Paulina Kubis po wyrównaniu rekordu życiowego w biegu na 100 metrów przez płotki (14.32) musiała wycofać się z dalszej rywalizacji siedmiobojowej podczas skoku wzwyż.