1 / 0

Cali: pierwszy dzień zmagań na mistrzostwach świata U20

W pierwszym dniu rozgrywanych w Cali mistrzostw świata U20 do finałów awansowali m.in. miler Filip Rak, sztafeta mieszana oraz duet kulomiotów. W półfinale biegu na 100 metrów zameldował się Marek Zakrzewski.

Jedynym polskim finałem pierwszego dnia zmagań w Kolumbii był bieg na dystansie 5000 metrów. Konrad Pogorzelski zajął w nim 21. miejsce, z czasem 15:23.03. Wygrał Addisu Yihune – 14:03.05.

W biegu na 1500 metrów Rak zajął trzecie miejsce w serii i bezpośrednio awansował do finału. Polak uzyskał czas 3:44.84.

W finale zameldowała się też polska sztafeta mieszana. Zespół w składzie Remigiusz Zazula, Kornelia Lesiewicz, Jakub Szczepaniak, Martyna Trocholepsza był w trzeciej serii kwalifikacyjnej czwarty i z czasem 3:23.71 awansował do wtorkowego finału.

Eliminacje pchnięcia kulą na szóstym miejscu, z wynikiem 15.51, zakończyła Zuzanna Maślana. Do finału męskiej awansował z kolei Jakub Korejba. Polak po dwu niemierzonych próbach w trzeciej osiągnął 18.37 i kwalifikację wywalczył pokonując o centromer rywala z Indii. Bez awansu pozostał Damian Rodziak (17.62).

Mistrz Europy kadetów w sprincie Marek Zakrzewski przy lekkim przeciwnym wietrze pokonał 100 metrów w 10.40. Zajął w swym biegu drugie miejsce za Letsile Tebogo – rekordzista świata juniorów uzyskał 10.00, poprawiając najlepszy wynik w historii mistrzostw. Półfinał biegu na 100 metrów w nocy z wtorku na środę czasu polskiego.

Do finału rzutu dyskiem nie awansowała Martyna Dobrowolska (46.01), a na eliminacjach udział w rywalizacji w biegu na 3000 metrów z przeszkodami zakończyła Regina Piechowska (10:44.72).