1 / 0

Zwycięstwo Stefanowicz w Kopenhadze

Sprinterka Magdalena Stefanowicz wygrała bieg na 100 metrów podczas czwartkowego mityngu Copenhagen Athletics Games (World Athletics Continental Tour Bronze).

Podopieczna Krzysztofa Kotuły bez problemu awansowała do finałowego biegu w stolicy Danii, a w nim zdystansowała rywalki i triumfowała z czasem 11.35. Dla 22-letniej Polki, przed laty medalistki mistrzostw świata kadetek, wynik z Kopenhagi to rekord życiowy.

Kolejny udany start zanotował Przemysław Słowikowski. Po zwycięstwie przed kilku dniami w Kladnie dziś zajął drugie miejsce. Na mecie Polakowi zmierzono czas 10.26w, uzyskany został przy wietrze w plecy o mocy 2,1 m/s. Wygrał Emile Erasmus (10.05w).

Na dystansie 100 metrów przez płotki drugi raz w tym sezonie granicę13 sekund przekroczyła Klaudia Siciarz. Polka na mecie uległa jedynie Mette Graversgaard (12.96) i finiszowała z czasem 12.98. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Wojtunik – 13.16.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk