1 / 0

Marsylia: zwycięstwa Kaczmarek i Wielgosz

W biegu na 400 metrów Natalia Kaczmarek, a na dystansie dwukrotnie dłuższym Anna Wielgosz triumfowały podczas środowego mityngu w Marsylii, zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Challenger.

Prezentująca na początku sezonu znakomitą dyspozycję Kaczmarek odniosła zwycięstwo w szóstym kolejnym biegu tej wiosny. We Francji triumfowała z czasem 51.25, identycznym jaki przed kilku dniami dał jej złoty medal mistrzostw Polski.

Anna Wielgosz triumfowała w biegu na 800 metrów. Rzeszowianka pokonała dwa okrążenia stadionu w 2:01.87. Szósta linię mety przekroczyła Margarita Koczanowa – 2:03.17.

Bardzo dobrze spisała się w Marsylii także Eliza Megger. W biegu na 1500 metrów była czwarta poprawiając rezultatem 4:04.55 rekord życiowy. Z Polek w ostatniej dekadzie szybciej ten dystans pokonały tylko Angelika Cichocka oraz Sofia Ennaoui. Siódmą lokatę wywalczyła, z czasem 4:10.39, Klaudia Kazimierska. Wygrała Axumawit Embaye (4:02.78).

Szósty na 800 metrów był Kacper Lewalski – nasz junior osiągnął czas 1:47.62. Wygrał, z wynikiem 1:46.35, Álvaro de Arriba.

W konkursie trójskoku piąty był Adrian Świderski (15.92). Siódmy w biegu na 1500 metrów, z wynikiem 3:40.20, był Andrzej Kowalczyk.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk