1 / 0

Karpacz: mecz w rzutach i mistrzostwa Polski sztafet mieszanych

W weekend Karpacz był gospodarzem mistrzostw Polski w sztafetach mieszanych oraz meczu rzutowego, w którym nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce.

Dla Polski komplet punktów zdobyli Jakub Korejba w rzucie dyskiem U20 (57.54) oraz Karol Kijewski w pchnięciu kulą U18 (17.71). Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się urodzona w 2006 roku kulomiotka Julia Michałowska. W Karpaczu uzyskała 17.04 (kula 3 kg.) i o ponad metr poprawiła rekord życiowy. Udanie startowali także rywale naszych zawodników – w rzucie młotem Węgierka Villő Viszkeleti uzyskała 70.25 i została liderką światowych tabel U18.

W klasyfikacji końcowej najlepsza okazała się ekipa Czech – 125 pkt. Drugie miejsce zajęli Węgrzy (115 pkt.), którzy minimalnie wyprzedzili biało-czerwonych (110 pkt.).

Złote medale sztafetowych mistrzostw Polski zdobyli w kategorii kadetów zawodnicy Stali Stalowa Wola (3:40.28), w kategorii U20 Politechniki Opolskiej Opole (3:33.30), a w gronie U23 akademicy z AZS-AWF Kraków (3:30.39).

Pełne wyniki: Karpacz (mecz) / Karpacz (sztafety)

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk