Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyje red. Zygmunt Głuszek

Nie żyje red. Zygmunt Głuszek

Polski Związek Lekkiej Atletyki ze smutkiem przyjął informację, że w wieku 93 lat zmarł redaktor Zygmunt Głuszek, przez lata związany nie tylko z Przeglądem Sportowym, ale także fachowym periodykiem Lekkoatletyka.

Zygmunt Głuszek urodził się w Warszawie 22 maja 1928 roku. Jako nastolatek działał w konspiracji, mając 16 lat został najmłodszym instruktorem Szarych Szeregów. Walczył w Powstaniu Warszawskim – wsławił się przepłynięciem Wisły z meldunkami dla oddziałów Armii Krajowej na Pradze. Został za to odznaczony Krzyżem Walecznych.

Po wojnie rozpoczął pracę w mediach, od 1949 roku był redaktorem Życia Warszawy. W 1952 roku zasilił redakcję Przeglądu Sportowego. Zajmował się głównie lekkoatletyką, pełnił funkcję szefa działu poświęconego tej dyscyplinie. Już w roku 1959 została mu nadana Złota Honorowa Odznaka Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 1971 roku został redaktorem naczelnym legendarnego miesięcznika Lekkoatletyka. Funkcję tą sprawował przez dekadę. Był aktywnym działaczem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, autorem licznych publikacji poświęconych Królowej Sportu.

Cześć Jego Pamięci! 

Powrót do listy

Więcej