Menu
1 / 2
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022

Reprezentacja Polski na Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022
Reprezentacja Polski na Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022 Reprezentacja Polski na Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022

Dwudziestkapiątka zawodników będzie reprezentować Polskę podczas halowych mistrzostw świata, które od 18 do 20 marca odbędą się w Belgradzie, stolicy Serbii.

W składzie reprezentacji nie zabrakło liderek światowych tabel – sprinterki Ewy Swobody (6.99 na 60 metrów) oraz wieloboistki Adrianny Sułek (4756 pkt. w pięcioboju). Na liście jest też Konrad Bukowiecki, który plasuje się na pierwszym miejscu wśród europejskich kulomiotów. W Belgradzie wystartują także świetnie dysponowane polskie zawodniczki specjalizujące się w biegu na 400 metrów.

Halowe mistrzostwa świata wracają do kalendarza lekkoatletycznego po czterech latach (w 2020 roku zawody zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19). W 2018 roku w Birmingham Polska zdobyła pięć medali, a ukoronowaniem startu reprezentacji był rekord świata sztafety 4 x 400 metrów.

Pięć lat temu w Belgradzie, podczas halowych mistrzostw Europy, reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową – biało-czerwoni zdobyli wówczas 12 medali, w tym siedem złotych.

Pełny skład reprezentacji prezentujemy w załączniku. 

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej