Menu
1 / 0
Aktualności /

51.10 - rekord Polski Anny Kiełbasińskiej w Ostrawie

51.10 - rekord Polski Anny Kiełbasińskiej w Ostrawie

Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) ustanowiła podczas mityngu Czech Indoor Gala w Ostrawie (World Athletics Indoor Tour Silver) halowy rekord Polski w biegu na 400 metrów uzyskując czas 51.10*.

Kiełbasińska, która w zeszły piątek świetnie spisała się w Karlsruhe, dziś wymazała z tabel halowy rekord kraju Justyny Święty-Ersetic (51.34, 2021). Polka po pierwszym okrążeniu miała kilkumetrową stratę do prowadzącej Lieke Klaver. Kiełbasińska świetnie zaatakowała jednak na wyjściu z ostatniego wirażu i wyprzedziła Holenderkę, zdecydowanie dystansując ją na finiszowych metrach. Na mecie zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego uzyskała czas 51.10 i nie tylko poprawiła rekord Polski, ale także wróciła na czoło światowych tabel.

W pchnięciu kulą pierwsze miejsce zajął Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała). Polak w trzeciej próbie przekroczył 20 metrów uzyskując 20.79 – ten wynik pozwolił mu wygrać. Piąty w konkursie, z rezultatem 19.75, był Jakub Szyszkowski. 

Klaudia Wojtunik w elimiancajch biegu na 60 metrów przez płotki uzyskała czas 8.25. W finale zawodniczka AZS Łódź pobiegła ciut wolniej – finiszowała piąta z czasem 8.26. Zwycięstwo odniosła Helena Jiranová (8.03).

Szóste miejsce w konkursie tyczkarek, z wynikiem 4.21, zajęła Agnieszka Kaszuba. Zawodniczka KL Gdynia bez powodzenia atakowała jeszcze 4.31. Wygraną z wynikiem 4.71 odniosła Białorusinka Iryna Żuk.

W trójskoku z wynikiem 15.88 triumfował Adrian Świderski. Czwarty w biegu na 200 metrów, z czasem 21.48, był Przemysław Kozłowski. 

Pełne wyniki: Ostrawa

* wynik będzie podlegać procesowi ratyfikacji

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej