Menu
1 / 0
Aktualności /

Zmarł trener Jerzy Leszkiewicz

Zmarł trener Jerzy Leszkiewicz

Polski Związek Lekkiej Atletyki ze smutkiem informuje, że w wieku 79 lat zmarł ceniony trener Jerzy Leszkiewicz, związany z klubami Białegostoku.

Jerzy Leszkiewicz urodził się w miejscowości Dawidgródek, na obecnej Białorusi, 1 lutego 1942. Karierę lekkoatletyczną rozpoczął mając 16 lat, jako uczeń Technikum Budowlano-Drogowego w Białymstoku. Specjalizował się w biegach sprinterskich osiągając m.in. 10.8 na 100 metrów czy 22.5 na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Po zakończeniu kariery sportowej został trenerem, wiążąc się na wiele lat z klubem Jagiellonia Białystok. Pracował także w innych miejscowych klubach – Juvenii oraz Podlasiu. Wśród dziesiątków Jego wychowanków można wymienić m.in. Izabelę Czajko – reprezentantkę Polski w zawodach pucharu Europy oraz trzykrotną mistrzynię Polski (Kielce 1993, Piła 1994) w sprincie na 100 i 200 metrów, wychował Karolinę Łozowską doprowadzajac ją do wicemistrzostwa Europy do lat 18, czy Kamila Masztaka – olimpijczyka i podporę reprezentacyjnej sztafety 4 x 100 metrów. Wiele lat wcześniej pod okiem Jerzego Leszkiewicza trenowali także m.in. Jerzy Mydlarz czy Wojciech Niedźwiecki, po zakończeniu kariery cenieni szkoleniowcy.

Cześć Jego Pamięci!

Powrót do listy

Więcej