1 / 3

Polscy medaliści olimpijscy nominowani do nagrody Golden Tracks

Polscy medaliści olimpijscy nominowani do nagrody Golden Tracks Polscy medaliści olimpijscy nominowani do nagrody Golden Tracks Polscy medaliści olimpijscy nominowani do nagrody Golden Tracks

Anita Włodarczyk i Maria Andrejczyk oraz Dawid Tomala i Wojciech Nowicki zostali nominowano do nagrody Golden Tracks – przyznawanego przez European Athletics wyróżnienia dla najlepszego lekkoatlety sezonu.

Anita Włodarczyk wróciła po problemach zdrowotnych i została w tym roku mistrzynią olimpijską. W Tokio obroniła tytuł wywalczony w 2012 oraz 2016 roku. Sezon zakończyła jako wiceliderka światowych tabel z wynikiem 78.48.

Już w pierwszym starcie minionego sezonu formą zaimponowała Maria Andrejczyk. Podczas pucharu Europy w Splicie wynikiem 71.40 poprawiła własny rekord Polski i została liderką tabel światowych. Na igrzyskach w Tokio sięgnęła po srebrny medal.

Mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki legitymuje się w tym sezonie trzecim wynikiem na świecie i drugim w Europie – 82.52. W piętnastu tegorocznych startach nie zajął miejsca słabszego niż drugie.

O miano najlepszego Lekkoatlety w Europie powalczy także Dawid Tomala – mistrz olimpijski w chodzie sportowym na 50 kilometrów.

Głosowanie kibiców trwa do 3 października. Głosy oddane w mediach społecznościowych stanowią 25% ostatecznego wyniku. Laureatów nagród poznamy podczas gali w Lozannie, 16 października.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk