Menu
1 / 2
Aktualności /

Pia Skrzyszowska i Krzysztof Róźnicki nominowani przez European Athletics

Pia Skrzyszowska i Krzysztof Róźnicki nominowani przez European Athletics
Pia Skrzyszowska i Krzysztof Róźnicki nominowani przez European Athletics Pia Skrzyszowska i Krzysztof Róźnicki nominowani przez European Athletics

Pia Skrzyszowska (AZS AWF Warszawa) oraz Krzysztof Różnicki (Cartusia Kartuzy) zostali nominowani w plebiscycie European Athletics Golden Tracks w kategorii wschodząca gwiazda europejskiej lekkoatletyki. Polaków można wspierać w kanałach social-media European Athletics do 3 października.

20-letnia warszawianka ma za sobą bardzo udany sezon. Imponowała już w hali – na początku marca w Arenie Toruń zajęła szóste miejsce w mistrzostwach Europy rywalizując na dystansie 60 metrów przez płotki. W maju jako pierwsza zawodniczka w historii wygrała podczas superligi drużynowych mistrzostw Europy biegi na 100 metrów oraz 100 metrów przez płotki. Latem sięgnęła po złoty medal mistrzostw kontynentu do lat 23. Start w igrzyskach w Tokio zakończyła na półfinale.

Urodzony w 2003 roku Różnicki to tegoroczny mistrz Europy juniorów w biegu na 800 metrów. Podczas 67. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim uzyskał na swoim koronnym dystansie czas 1:44.51 poprawiając rekord Polski do lat 20. To czwarty w tym roku wynik na świecie (drugi w Europie) w biegu na 800 metrów w kategorii U20. Różnicki, który z powodu urazu musiał opuścić start w sierpniowych mistrzostwach świata, będzie juniorem jeszcze w sezonie 2022.

Głosowanie kibiców trwa do 3 października. Głosy oddane w mediach społecznościowych stanowią 25% ostatecznego wyniku. Laureatów nagród poznamy podczas gali w Lozannie, 16 października. 

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej